klasa IIb

Przewodniczący - Bartosz Bogucki

Zastępca Przewodniczącego - Jakub Gargula

Sekretarz - Marysia Gensikowska

3 marca bylismy w Muzeum Podróżników im. Tonego Halika w Toruniu na zajęciach edukacyjnych ,,Walizka pełna skarbów". Zajecia były bardzo ciekawe, losowaliśmy skarby z walizek, kuferków przenosząc się co chwilę na inny Kontynet, do innego Państwa. Podczas zajęć dowiedzieliśmy sie wielu ciekawych rzeczy.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2 marca odwiedzilśmy szkolna blibliotekę, dowiedzielismy sie ciekawych rzeczy: Co to katalog? Jakie mamy rodzaje katalogów?Przypomnieliśmy sobie regulamin zachowania się w bibliotece oraz wypożyczania książek.

W karnawale, w karnawale zawsze idziemy na bale. Każde dziecko duże małe, lubi bale w karnawale. Można zmienić się w królewnę, w królewicza można też, są cyganki, wrózki, żabki, jest i batman, jest i jeż. 24 lutego bawiliśmy się na balu karnawałowym;-)

21 stycznia SPOTKANIE Z BABCIĄ I DZIEDKIEM

Dziś dzień Babci i Dziadka - nie psocimy, tylko dobrze Wam życzymy. Wybronicie nas od draki, bośmy małe rozrabiaki. Całujemy Was serdecznie, żyjcie nam długowiecznie.

20 stycznia SPOTKANIE Z POLICJANTEM

Z okazji zbliżających feri zimowych Pani Policjantka, przedstawiła nam zagrożenia , które mogą nas spotkac podczas ferii zimowych. Wspólnie ustaliliśmy złote rady , jak należy spędzić ferie w zdrowiu, bezpiecznie oraz wesoło.

17 stycznia RODZINNE KOLĘDOWANIE

Jakub Gargula godnie reprezentował klasę II b, podczas Rodzinnego kolędowania w naszej szkole. Zaśpiewał pastorałke ,,Świeć gwiazdeczko".

10 stycznia 28 finał WOŚP

20 grudnia WIGILIA KLASOWA ORAZ JASEŁKA SZKOLNE

Przy wigilijnym stole, Łamiąc opłatek święty, Pomnijcie, że dzień ten radosny W miłości jest poczęty; Że, jako mówi wam wszystkim Dawne, prastare orędzie, Z pierwszą na niebie gwiazdą Bóg w waszym domu zasiądzie. Sercem Go przyjąć gorącym, Na ścieżaj otworzyć wrota - Oto co czynić wam każe Miłość - największa cnota.

15 listopada został rozstrzygnięty konkurs szkolny ,, Najpiękniejsza zakładka" .

II MIEJSCE ZDOBYŁ Antoś Ekowski

WYRÓŻNIENIE OTRZYMAŁA Dominika Lotek

GRATULUJEMY!

8 listopada uczniowie wzięli dział w apelu z okazji 101. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę oraz teleturnieju: Kocham Cię, Polsko! Żeby Polska była Polską - różne oblicza współczesnego patriotyzmu.

________________________________________________________________________________________________________

31 października odbyło się spotkanie z panem Marcinem Kostrzyńskim. Pan Marcin pochodzi z okolic Górzna z rodziny myśliwskiej, ale nie został myśliwym. Wręcz przeciwnie jest miłośnikiem polskiej przyrody, szczególnie wilków. Prowadzi od wielu lat programy telewizyjne - przyrodnicze, dedykowane najmłodszej widowni (teraz w TVN). Znany z kanału Marcin z lasu na platformie youtube. Autor książki pt. Gawędy o wilkach - wydana na początku tego roku. Mieliśmy przyjemność zobaczyć nagrania pana Marcina i mogliśmy usłyszeć rożne historie z nimi związane. Bardzo dziękujemy Panu Marcinowi za tak interesującą lekcję przyrody.

25 pażdziernika wyjechaliśmy do Młyna Wiedzy. Zwiedzilismy wystawę ,,O Obrotach" oraz wszystkie inne wystawy.

24 października odbyło się spotkanie z Policjantem , udział w akcji ,,Rozbłyśnij rozsądkiem - załóż odblask".

22.10. odbyło się podsumowanie priorytetu dydaktyczno - wychowawczego ,, W zdrowym ciele , zdrowy duch".

15 października odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Dziękuję za pamięć oraz za życzenia.

30 września świętowalismy DZIEŃ CHŁOPAKAKoleżanki świetnie przygotowane, każda z nich zrobiła kartkę, odśpiewały głośno sto lat oraz złożyły życzenia Chłopcom. Każdy z nich dostał drobny upominek- piękne skarpetki. Na zakończenie odbyła się dyskoteka klasowa.

Dnia 30 września odbyło się spotkanie z Policjantami.  Panowie Policjanci zapoznali dzieci z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi w ruchu drogowym. Uczniowie mieli okazję porozmawiać z Policjantami o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły i poza szkołą. Policjanci omówili zasady poruszania się po chodniku, ulicy i podczas jazdy rowerem oraz zwrócili uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi. Omówili sposoby unikania ich. Ponadto podkreślili jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe , które każdy uczeń powinien posiadać. Na zakończenie każdy uczeń otrzymał odblaskową zawieszkę . Dziękujemy za praiktyczne porady ;-)