Moje miejsce na Ziemi

„Zielona klasa czyli radości dla uczniów Szkoły Podstawowej

w Małej Nieszawce masa!”

5 kwietnia 2019 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Małej Nieszawce została uroczyście otwartaZielona klasa. Powstała ona w wyniku działań Rady Rodziców, którzy złożyli projekt w ramach konkursu „Moje miejsce na Ziemi”. Organizatorem konkursu była Fundacja „ORLEN – DAR SERCA”.

Uroczystego przecięcia wstęgi i oddania wyjątkowej klasy – klasy na świeżym powietrzu dokonali: Wójt Gminy Wielka Nieszawka – p. Krzysztof Czarnecki, Dyrektor szkoły – p. Teresa Juda, przedstawiciele Rady Rodziców: p. Hanna Solarczyk – Szwec, p. Michał Dąbrowski, p. Magdalena Muszyńska.

To był wyjątkowy dzień w szkole, bo i wydarzenie było niecodzienne. Szkoła wzbogaciła się o salę lekcyjną, w której będą odbywały się zajęcia przyrodnicze, rekreacyjne i okolicznościowe. W najbliższym czasie, dzięki sponsorom i ludziom dobrej woli zostaną zakupione do nowej klasy ławki i stoliki. Już w dniu oddania uczniom klasy, odbywały się w niej zajęcia przyrodnicze, biologiczne, techniczne.

Dzień ten obfitował również w inne atrakcje tj. wiosenny występ uczniów klas pierwszych, zajęcia sportowe, Mini-Playback Show, zajęcia rekreacyjne. O podniebienia uczestników imprezy zadbali rodzice uczniów i sponsorzy. Bogata fotorelacja w Galerii zdjęć.

-----------------------------------------------------

Dar Serca

Z Fundacji Dar Serca firmy ORLEN otrzymaliśmy 10 tys. zł dofinansowania na budowę zielonej klasy, tj. dużej altany ogrodowej, która stanie na placu przed szkołą. Otwarcie zielonej klasy odbędzie się w pierwszych dniach wiosny i odtąd będą mogły tam odbywać się zajęcia lekcyjne.
        Ze środków ze zbiórki makulatury Rada Rodziców zamierza kupić wyposażenie do zielonej klasy: stoły i ławki oraz tablice dydaktyczne.  Oddając makulaturę, najbliżej w dn. 12.-14. grudnia, będziecie mogli przyczynić się do realizacji tego projektu. Planujemy zorganizować zbiórkę makulatury także na początku marca i w czerwcu 2019 r. Warto więc zbierać makulaturę cały czas!
         Dotąd najbardziej aktywni w zbiórce makulatury byli uczniowie klas I-III. Pokażcie, że uczniowie klas IV-VIII potrafią sprostać takiej konkurencji!
          Liczymy na Waszą pomoc!!!
           Rada Rodziców

Z wielką przyjemnością informujemy, że nasz projekt „Zielona klasa czyli radości dla uczniów Szkoły Podstawowej w Małej Nieszawce masa!”  złożony w ramach konkursu „Moje miejsce na Ziemi” uzyskał dofinansowanie. Zarząd Fundacji „ORLEN – DAR SERCA” przyznał grant w wysokości 10 000 zł. Przy naszej szkole powstanie piękna, zielona klasa – altana, w której będą odbywać się zajęcia edukacyjne oraz będzie to miejsce do wypoczynku i rekreacji.  Dziękujemy wszystkim, którzy tworzyli projekt za zaangażowanie i włożenie mnóstwa pracy w przygotowanie projektu.