Mali matematycy. Gdzie kryje się matematyka?

Projekt ogólnopolski „Mali matematycy. Gdzie kryje się matematyka?”

Uczniowie na zajęciach odkryją praktyczne zastosowanie matematyki! Będą ćwiczyć odczytywanie godzin, poznają jednostki miar i wag oraz nauczą się prowadzić obliczenia pieniężne. Uczestnicząc w projekcie, rozwiną również umiejętność samodzielnego, logicznego i krytycznego myślenia.

Etapy realizacji projektu

Lekcje na rozgrzewkę - do wyboru przez klasę:

Jak uczyć się koncentracji uwagi?

Jaką moc ma empatia?

Po co nam emocje?

Kiedy kogoś kochamy?

Lekcje tematyczne - do zrealizowania 6 wybranych scenariuszy, związanych z tematem projektu. Do wykonania w dowolnej kolejności:

Jak płynie czas?

Jak mierzymy czas?

Jak odczytać czas?

Ile papieru jest w rolce?

Czy wszystko da się zważyć i zmierzyć?

Gdzie jest prawo, a gdzie lewo?

Ile ścian ma wielościan?

Jak narysować koło?

Wszystko to dzięki fundacji Uniwersytet Dzieci: https://fundacja.uniwersytetdzieci.pl/,  na którego stronie można znaleźć mnóstwo interesujących propozycji do rozwijania pasji dzieci w szkole i poza nią. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z tą godną polecenia ofertą edukacyjną.