Szlachetna Paczka 2021

W tym roku nasza szkoła po raz pierwszy wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka organizowanej przez Stowarzyszenie Wiosna. Akcja opiera się o ideę przekazywania bezpośredniej pomocy osobom potrzebującym i ich rodzinom na podstawie wcześniejszego rozpoznania ich potrzeb. Osoby potrzebujące otrzymują paczkę odpowiadającą ich indywidualnym potrzebom.

Od połowy listopada aż do 6 grudnia zbieraliśmy w szkole dary, które miały zaspokoić podstawowe potrzeby rodziny. Do tworzenia Paczki dla Pani Eweliny (31 lat), która samotnie wychowuje troje dzieci – Martę (10 lat), Michała (6 lat) i Pawła (3 lata) zaprosiliśmy całą społeczność szkolną – uczniów, rodziców, nauczycieli. Zaangażowanie dzieci, rodziców i pracowników szkoły przyniosło nieoczekiwany efekt – dzięki wszystkim Darczyńcom przygotowaliśmy 26 świątecznie przyozdobionych kartonów, wypełnionych żywnością, słodyczami, chemią gospodarczą, środkami czystości, odzieżą, obuwiem, kosmetykami, zabawkami, przyborami szkolnymi, książkami, prezentami. Udało nam się również zakupić nową pralkę automatyczną oraz pół tony węgla. W „Weekend Cudów” (11-12.12.2021r.) dary zostały przewiezione do magazynu Szlachetnej Paczki, a następnie dostarczone rodzinie. Rodzina była wzruszona tym, jak wspaniałe dary otrzymała i serdecznie dziękowała za okazane dobro. Dzięki nam na ich twarzach zagościł uśmiech, a w sercach pojawiła się nadzieja na lepsze jutro.

Szlachetna Paczka to akcja, która pokazuje, że pięknie jest pomagać, ale wymaga to współpracy i zaangażowania. Oprócz artykułów materialnych, tak potrzebnych rodzinom, potrzebne jest też serce i czas, który poświęcamy innym.

Warto pomagać, bo dobro powraca!

Serdecznie dziękujemy Dyrekcji, nauczycielom, wszystkim darczyńcom i wolontariuszom za zaangażowanie i pomoc w tworzeniu Paczki. Dziękuję za ofiarowany czas, za szlachetność, dobro i otwartość na drugiego człowieka. Szczególne podziękowania należą się panu Michałowi Dąbrowskiemu za dostarczenie paczek do magazynu Szlachetnej Paczki w Lubiczu Górnym.

Zapraszamy do Galerii zdjęć.