Nagłówek

ROK SZKOLNY 2018/2019

XVIII MIKOŁAJKOWY TURNIEJ UNIHOKEJA

6 grudnia 2018r. w  naszej szkole odbył się XVIII Mikołajkowy Turniej Unihokeja. W rozgrywkach wzięło udział sześć drużyn:  Samorządowcy na czele z Wójtem Gminy, Rodzice, Absolwenci, Uczniowie – Dziewczęta, Uczniowie – Chłopcy oraz Nauczyciele wspierani przez Panią Dyrektor. Rozgrywki były niezwykle emocjonujące. Zawodnikom przyświecał duch zdrowej rywalizacji, a żywiołowy doping kibiców zagrzewał ich do sportowej walki. Mistrzami tegorocznej edycji turnieju zostali Absolwenci, którzy pokonali w finale Rodziców, a w meczu o trzecie miejsce górą byli Nauczyciele, którzy okazali się lepsi od drużyny Samorządowców.

Klasyfikacja medalowa i honorowa przedstawia się następująco:

I miejsce – Absolwenci

II miejsce – Rodzice

III miejsce – Nauczyciele

IV miejsce – Samorządowcy

V miejsce – Uczniowie – Chłopcy

VI miejsce – Uczniowie – Dziewczęta

Wszyscy zawodnicy zostali nagrodzeni, a fundatorami nagród byli: Wójt Gminy Wielka Nieszawka Krzysztof Czarnecki oraz Koło Łowieckie TUR. Pani Dyrektor Teresa Juda podziękowała uczestnikom XVIII Mikołajkowego Turnieju Unihokeja za liczny udział i fantastyczną zabawę, a sympatykom szkoły za pomoc w zorganizowaniu i uświetnieniu tego sportowego wydarzenia. Całości imprezy dopełniła smaczna grochówka, którą przygotował Pan Zbigniew Fossa. Dzieci i dorośli częstowali się również smacznymi pączkami od Pana Wójta oraz popcornem przygotowanym przez Radę Rodziców działającą przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Małej Nieszawce.

Turniej Unihokeja w szkole w Małej Nieszawce, to już tradycja, która integruje uczniów, rodziców, nauczycieli, środowisko lokalne. Wspólna zabawa to sposób na relaks i nawiązanie serdecznej współpracy.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, KTÓRZY POMOGLI PRZY ORGANIZACJI TURNIEJU ORAZ WZIELI W NIM UDZIAŁ.

DO ZOBACZENIA ZA ROK NA KOLEJNEJ EDYCJI  !!!

II PRZEŁAJOWY BIEG NIEPODLEGŁOŚCI SOŁECTWA MAŁA NIESZAWKA

W dniu 16.11.2018 odbyła się druga edycja Przełajowego Biegu Niepodległości Sołectwa Mała Nieszawka z udziałem uczniów naszej szkoły. Bieg podzielony był na pięć kategorii - klasy IV, klasy V, klasy VI, klasy VII-VIII, open. Każdy uczestnik biegu otrzymał poczęstunek oraz ciepłą herbatę. Dodatkowo trzy pierwsze miejsca w każdej kategorii zostały nagrodzodzone. Oto zwycięzcy poszczególnych kategorii II Przełajowego Biegu Niepodległości Sołectwa Mała Nieszawka:

klasy IV

Dziewczęta: 1. Maja Dąbrowska 2. Nadia Jędrzejkowska 3. Katarzyna Rumińska

Chłopcy: 1. Michał Szulc 2. Ksawery Lewandowski 3. Norbert Kadukowski

klasy V

Dziewczęta: 1. Lena Walerych 2. Roksana Kucharska 3. Weronika Demko

Chłopcy: 1. Aleksander Kaczmarzyk 2. Bartosz Michałkiewicz 3. Arkadiusz Gołaś

klasy VI

Dziewczęta: 1. Michalina Rosińska 2. Julia Kruszewska 3. Faustyna Krzemińska

Chłopcy: 1. Dominik Kuśnierkiewicz 2. Paweł Krempeć

klasy VII-VIII

Dziewczęta: 1. Alicja Gmitrzuk 2. Paulina Piernikowska 3. Julia Wąsik

Chłopcy: 1. Michał Bądzielewski 2. Filip Szuman 3. Sebastian Cieślak

OPEN

1. Dawid Janczuk 2. Marcin Dąbrowicz 3. Michał Kujawa

DZIĘKUJEMY ORGANIZATOROM ORAZ WSZYSTKIM UCZESTNIKOM BIEGU.

SK ISKRA NIESZAWKA

W dniu 24.10.2018 do naszej szkoły zawitali przedstawiciele klubu kolarskiego SK Iskra Nieszawka. Uczniowie mieli możliwość sprawdzić swoje umiejętności i  pościgać się na symulatorze kolarskim. Dziękujemy za odwiedziny!

-------------------------------------------

MISTRZ ŚWIATA W NASZEJ SZKOLE !!!

Dnia 12 września 2018r. odwiedził nas aktualny Mistrz Świata w kolarstwie torowym - Czarek Łączkowski, który dodatkowo jest absolwentem naszej szkoły, gdzie w Uczniowskim Klubie Sportowym, pod okiem pierwszego trenera Pana Józefa Dąbrowskiego stawiał swoje pierwsze mistrzowskie kroki. Czarek w sierpniu bieżącego roku został Mistrzem Świata w sprincie indywidualnym oraz wywalczył srebrny medal Mistrzostw Świata w sprincie drużynowym, a ponadto zdobył dwa medale Mistrzostw Europy - srebro indywidualnie i brąz drużynowo. Uczniowie mieli okazję poznać Czarka, zobaczyć rower i medale Mistrza, dowiedzieć się ile wyrzeczeń kosztuje zostanie Mistrzem Świata, zgłębić tajniki kolarstwa torowego, a także wziąć udział w konkursie. Licznym pytaniom i wspólnym zdjęciom nie było końca. Spotkanie z Czarkiem to też lekcja o tym, że warto marzyć, bo marzenia się spełniają. Kilka lat temu Czarek uczęszczał jeszcze do naszej placówki, a teraz możemy mówić do niego MISTRZU!

DZIĘKUJEMY ZA ODWIEDZINY !!!