Wolontariusze Szkolnych Kół Caritas diecezji toruńskiej dla bezpieczeństwa w środowisku szkolnym i senioralnym

Nasze Szkolne Koło Caritas włączyło się do projektu Wolontariusze Szkolnych Kół Caritas diecezji toruńskiej dla bezpieczeństwa środowisk szkolnych i senioralnych, który trwać będzie do 31 grudnia 2019r. Celem projektu jest upowszechnienie wiedzy i dobrych praktyk w zakresie stosowania zasad bezpiecznego zachowania, w tym bezpieczeństwa seniorów. W czasie trwania projektu, reprezentanci naszej szkoły wraz z opiekunami będą uczestniczyć w nocy Wolontariusza. Podczas tego spotkania odbędą się warsztaty profilaktyczne w zakresie podnoszenia bezpieczeństwa w szkole i środowisku lokalnym. Z nową wiedzą i umiejętnościami w listopadzie przeprowadzimy w naszej szkole kampanię pod hasłem Szkolny Tydzień dla Bezpieczeństwa, gdzie będzie wiele niespodzianek i atrakcji, ale też wykażemy się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa rozwiązując test. Pięć najlepszych szkół otrzyma puchary ufundowane przez komendantów policji,  straży miejskiej, straży pożarnej, WORD-u i Dyrektora Caritas.
        W trzeci weekend listopada nasza szkoła po raz kolejny weźmie udział w akcji, w ramach tego projektu, Senior świeci przykładem, gdzie policjanci w parafii będą mówić o bezpieczeństwie pieszego w  ruchy drogowym, a wolontariusze rozdawać będą opaski odblaskowe naszym seniorom.
        Podsumowanie projektu odbędzie się w grudniu. Szkoła, która w pełni zrealizuje program otrzyma Certyfikat Bezpiecznej Szkoły.
        Mówmy, przypominajmy i bądźmy przykładem. Dbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych.