Z życia szkoły

....................................................

Mikołajki 2018

        Mikołajki w naszej szkole rozpoczęły się już 4 grudnia, kiedy to pierwsza grupa uczniów pojechała do CSiR Olender w Wielkiej Nieszawce na basen. Tam pod odpowiedzialnym okiem ratowników dzieci bawiły się w wodzie. Zabawy na pływalni prowadził Pan Piotr Frankowski – instruktor pływania. Nic dziwnego, iż uczniowie nie chcieli wychodzić z wody, bo zabawy były pomysłowe i Pan Piotr dla każdego miał serdeczny uśmiech. W recepcji czekały na uczniów mikołajkowe słodkości. Przekazujemy podziękowania Panu Piotrowi Ratke – Prezesowi CSiR Olender za ufundowanie dla młodych pływaków „kalendarzy adwentowych”. Zaś Panu Wójtowi – Krzysztofowi Czarneckiemu, uczniowie dziękują za zorganizowanie transportu, który sprawnie dowoził uczniów spragnionych wodnych rekreacji na basen.

      Następne grupy uczniów pojechały na basen 5 i 6 grudnia. Każde dziecko, którego rodzice wyrazili na to zgodę mogło wziąć udział w wodnym, mikołajkowym szaleństwie.

      6 grudnia w naszej szkole był dniem dość niezwykłym. Uczniowie tego dnia mogli w czasie przerw korzystać z telefonów komórkowych, by robić sobie pamiątkowe zdjęcia na świątecznym tle. Dziękujemy Pani Pieszak za udostępnienie fotościanki i świątecznych gadżetów do robienia zdjęć. Uczniowie za sprawą Rady Rodziców otrzymali pachnący i smaczny popcorn, który przygotowywali pracownicy obsługi naszej szkoły w niecodziennych strojach. Tego dnia odwiedziła uczniów naszej szkoły Pani Brygida Czapiewska – sołtys Sołectwa Mała Nieszawka, która miała dla każdego ucznia pyszne słodycze, dobre słowo  i miły uśmiech. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uatrakcyjnienia szkolnych mikołajek. Dzień ten uczniowie spędzili w serdecznej atmosferze, wszystkim dopisywały doskonałe humory, a dzień zakończył się XVIII Mikołajkowym Turniejem Unihokeja.

Zapraszamy do Galerii zdjęć.

......................................................

XVIII Mikołajkowy Turniej Unihokeja

       6 grudnia 2018r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Małej Nieszawce odbył się XVIII Mikołajkowy Turniej Unihokeja. W rozgrywkach wzięło udział sześć drużyn:  Samorządowcy, Rodzice, Absolwenci, Uczniowie – Dziewczęta, Uczniowie – Chłopcy, Nauczyciele. Rozgrywki były niezwykle emocjonujące. Zawodnikom przyświecał duch zdrowej rywalizacji, a żywiołowy doping kibiców zagrzewał ich do sportowej walki. Mistrzami tegorocznej edycji turnieju zostali Absolwenci . Klasyfikacja medalowa i honorowa przedstawia się następująco:

I miejsce – Absolwenci

II miejsce – Rodzice

III miejsce – Nauczyciele

IV miejsce – Samorządowcy

V miejsce – Uczniowie – Chłopcy

VI miejsce – Uczniowie – Dziewczęta

        Wszyscy zawodnicy zostali nagrodzeni, a fundatorami nagród byli: Wójt Gminy Wielka Nieszawka Krzysztof Czarnecki oraz Koło Łowieckie TUR. Pani Dyrektor Teresa Juda podziękowała uczestnikom XVIII Mikołajkowego Turnieju Unihokeja za liczny udział i fantastyczną zabawę, a sympatykom szkoły za pomoc w zorganizowaniu i uświetnieniu tego sportowego wydarzenia. Całości imprezy dopełniła smaczna grochówka, którą przygotował Pan Zbigniew Fossa. Dzieci i dorośli częstowali się również smacznymi pączkami od Pana Wójta oraz popcornem przygotowanym przez Radę Rodziców działającą przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Małej Nieszawce.

        Turniej Unihokeja w szkole w Małej Nieszawce, to już tradycja, która integruje uczniów, rodziców, nauczycieli, środowisko lokalne. Wspólna zabawa to sposób na relaks i nawiązanie serdecznej współpracy.

Zapraszamy do Galerii zdjęć.

....................................................

Wybory do SU

       21.11.2018r. odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego w zmienionej formule. Nowy skład SU będzie pełnił swoją funkcję przez cały rok, a więc do 20.11.2019r. Opiekunami SU zostały Panie: Izabela Chyb, Agnieszka Nowak. Gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy wszystkich uczniów do współpracy.

Zapraszamy do Galerii zdjęć.

..........................................................

Naturalne i syntetyczne

      W minioną sobotę, 17.11.2018r. dziewięcioro uczniów naszej szkoły uczestniczyło w pierwszych z czterech zajęć realizowanych w ramach projektu "Naturalne i syntetyczne - cykl zajęć z botaniki i chemii dla młodych pasjonatów nauki na Wydziale Farmaceutycznym Collegium Medicum". W ramach ścieżki botanicznej uczniowie poznali wybrane rośliny wytwarzające olejki eteryczne rosnące w ogrodzie Collegium Medicum, a następnie obserwowali i badali barwniki roślinne. Podczas zajęć chemicznych w laboratorium uczniowie samodzielnie wykonali lek przeciwbólowy - paracetamol. W przerwie między zajęciami zostaliśmy poczęstowani pysznym obiadem.  Uczniowie wiele się nauczyli, a praca w profesjonalnie wyposażonych pracowniach akademickich przyniosła wszystkim wiele radości.

Zapraszamy do Galerii zdjęć.

........................................................

II Przełajowy Bieg Niepodległości

       16.11.2018r. odbył się II PRZEŁAJOWY BIEG NIEPODLEGŁOŚCI Sołectwa Mała Nieszawka. Uczestnikami biegu byli: dzieci i młodzież z naszej szkoły od klasy IV do VIII oraz uczniowie terenu sołectwa uczęszczający do innych szkół oraz dorośli.

Więcej informacji w zakładce Sport. Zapraszamy do Galerii zdjęć.

............................................................

Mistrzostwa SP Mała Nieszawka

       15 listopada 2018r. w naszej szkole odbył się turniej szachowy p/n „Mistrzostwa SP Mała Nieszawka”, którego organizatorem był UMT Wydział Sportu i Turystyki, a inicjatorem turnieju w naszej szkole był Pan Michał Sokulski – nauczyciel gry w szachy oraz religii. Celem zawodów była popularyzacja i podnoszenie poziomu sportu szachowego. Do turnieju przystąpiło 61 zawodników, którzy rozegrali 7 rund (system szwajcarski), a nad przebiegiem czuwał sędzia Pan Andrzej Michalski. Do finału IMT Szkół Podstawowych zakwalifikowali się: Wiktor Laszuk, Julia Lewandowska, Paweł Ratke, Jan Michałowski, Michał Bądzielewski, Zosia Wysocka, Ola Iwińska, Faustyna Krzemińska. Gratulujemy wszystkim młodym szachistom wyników, zapału i pasji.

Zapraszamy do Galerii zdjęć.

...................................................

"Wybierz pracę, którą kochasz, i nie przepracujesz ani jednego dnia więcej w Twoim życiu" Konfucjusz

        Tymi pięknymi słowami Pani Anna Frymarkiewicz rozpoczęła egzamin, do którego przystąpiła 15 XI 2018r. ubiegając się o awans na stopień nauczyciela mianowanego. Pani Ania egzamin zdała celująco. Gratulujemy!

.......................................................

Wyjątkowy dzień - 11 listopada

Dzisiaj wielka jest rocznica –
jedenasty listopada!…
Tym, co zmarli za Ojczyznę,
hołd wdzięczności Polska składa.

                         Ludwik Wiszniewski

     9 listopada 2018r. był dniem wyjątkowym w naszej szkole, bowiem świętowaliśmy wtedy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Przez cały rok w szkole odbywały się imprezy upamiętniające wydarzenia sprzed stu lat, a miały one na celu  kształtowanie patriotycznych postaw uczniów oraz wychowanie w duch wartości.

     O godz. 8.30 spotkaliśmy się w sali gimnastycznej, gdzie Pani dyrektor Teresa Juda podała plan dzisiejszego, uroczystego dnia. W czasie tego spotkania towarzyszył nam honorowy gość, Pan wójt Kazimierz Kaczmarek, który został powitany gromkimi brawami. Pan Wójt po 24-ch latach piastowania w naszej gminie urzędu wójta przeszedł na zasłużoną emeryturę i podjął się pełnienia obowiązków radnego powiatu toruńskiego. Pani dyrektor w imieniu wszystkich pracowników szkoły podziękowała Panu wójtowi za 24 - letnią współpracę, za wiele zrealizowanych planów i inwestycji, za życzliwość i wsparcie, za trud włożony w pełnienie swoich obowiązków oraz za ogromny wkład pracy na rzecz gminy i lokalnej społeczności. Pani dyrektor życzyła Panu wójtowi zdrowia, pomyślności oraz powodzenia w życiu osobistym i zawodowym oraz prosiła o dalszą współpracę jako radnego powiatu toruńskiego. W imieniu wszystkich uczniów głos zabrała Julia Lewandowska, uczennica klasy ósmej:

„My, uczniowie  Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Małej Nieszawce dziękujemy Panu Wójtowi za wpieranie nas i naszej szkoły w dążeniu do rozwoju i doskonalenia się. Dziękujemy za organizowanie dla nas  kolonii letnich, za festyny i zawody sportowe, nagrody książkowe na zakończenie roku szkolnego oraz za to, że możemy uczyć się w szkole, której gmina  nie szczędzi środków na różnorodne zajęcia pozalekcyjne i pomoce naukowe. Życzymy Panu realizacji marzeń, wiele radości oraz zdrowia i powodzenia w życiu osobistym, a także zawodowym”.

     Następnie uczniowie i pracownicy szkoły zaśpiewali dla Pana Wójta „Sto lat”.

Pan Wójt nie ukrywał zaskoczenia i wzruszenia, co świadczy o tym, że niespodzianka udała się. Pan wójt podziękował za współpracę, za pamięć, za życzenia oraz wspomniał, jakie powziął pierwsze decyzje jako wójt gminy, a były one związane z naszą szkołą. Dziękujemy Panu wójtowi za ciepłe życzenia i liczymy na dalszą współpracę.

     Po krótkim spotkaniu – apelu, Pan wójt w towarzystwie uczniów klasy VIa udał się przed szkołę w celu symbolicznego posadzenia biało – czerwonych kwiatów. Następnie wspólnie z pracownikami szkoły, uczniami, rodzicami; Pan wójt wziął udział w degustacji biało – czerwonych dań przygotowanych przez poszczególne klasy. To była prawdziwa uczta: dla ciała i dla ducha!

     Drugą, bardzo ważną częścią tego jakże niezwykłego dnia była uroczysta akademia poprzedzona udekorowaniem terenu przed szkołą przez wszystkich uczniów biało – czerwonymi kwiatami oraz wręczeniem nagród uczniom wyróżnionym w międzyszkolnym konkursie historycznym "Droga Polski do Niepodległej" i międzyszkolnym konkursie fotograficznym "Piękna nasza Polska cała". Nagrody wręczyła przewodnicząca Rady Rodziców - Pani Hanna Solarczyk - Szwec, RR była fundatorem nagród w konkursie fotograficznym.

     Uczniowie pragnąc uczcić doniosłą chwilę w dziejach naszej Ojczyzny – 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości, przygotowali akadamię - „Spotkanie z Poezją Patriotyczną”. Motto, które przyświecało uroczystości zostało zaczerpnięte z wiersza Juliusza Słowackiego:

„Lecz zaklinam – niech żywi nie tracą nadziei

a kiedy trzeba, na śmierć idą po kolei,

jak kamienie przez Boga rzucone na szaniec!...”

Wokół tego motta potoczyły się myśli i słowa pieśni oraz wierszy patriotycznych. Uczniowie wysłuchali wierszy takich poetów jak: Ignacy Krasicki, Adam Mickiewicz, Juliusz Słowacki, Cyprian Kamil Norwid, Artur Oppman, Władysław Bełza, Władysław Broniewski, Wisława Szymborska. Na akademii gościły również muzyka i śpiew, bowiem od pradziejów towarzyszyły one Polakom. A wszystko to odbywało się w przepięknej scenerii, w barwach biało – czerwonych, zaś wszyscy uczniowie naszej szkoły uświetnili tę uroczystość przychodząc do szkoły w galowych strojach. O godzinie 11.11 cała społeczność szkolna odśpiewała cztery zwrotki hymnu państwowego włączając się w Ogólnopolską Akcję p/n „Rekord dla Niepodległej.

     Za przygotowanie uroczystości i czuwanie nad młodymi artystami odpowiedzialne były Panie: Agnieszka Anyszka, Izabela Chyb, Anna Kaźmierczak, Jolanta Muzioł.  

     To był piękny, doniosły dzień, który na zawsze pozostanie w sercach uczniów, pracowników szkoły, rodziców.

Zapraszamy do zakładek: Galeria zdjęć, Filmy.

........................................................

Piękna nasza Polska cała

W październiku w naszej szkole zorganizowany został konkurs fotograficzny pn. "Piękna nasza Polska cała". Celem konkursu była prezentacja i promocja piękna ciekawych zakątków Polski w 100-lecie niepodległości kraju. Otrzymaliśmy liczne fotografie nadesłane przez dzieci i młodzież z terenu Gminy Wielka Nieszawka.
Nagrodzeni w konkursie zostali:
- w kategorii klas VII-VIII SP i klas gimnazjalnych:
I miejsce - Magdalena Sobecka (SP Cierpice),
II miejsce - Wiktoria Szablewska (SP Mała Nieszawka),
III miejsce - Gustaw Garstecki (SP Mała Nieszawka),
- w kategorii klas V-VI SP:
I miejsce - Amelia Rygielska (SP Mała Nieszawka),
II miejsce - Lidia Krywionek (SP Cierpice),
III miejsce - Aleksandra Matuszewska (SP Cierpice),
- w kategorii klas II-III SP:
I miejsce - Tymoteusz Wyrzykowski (SP Mała Nieszawka),
II miejsce - Pola Kąklewska (SP Mała Nieszawka),
III miejsce - Julia Rembecka (SP Mała Nieszawka),
- w kategorii klas I SP i oddziałów przedszkolnych:
I miejsce - Nina Łozowska i Lena Łozowska (Przedszkole w Małej Nieszawce),
II miejsce - Szymon Bełcik (SP Cierpice),
III miejsce - Dawid Jończyk (Przedszkole w Małej Nieszawce).
Gratulujemy zwycięzcom, a pozostałym uczestnikom dziękujemy za nadesłanie pięknych zdjęć z całej Polski.

..........................................................

Maraton filmów historycznych

          W ramach obchodów 100- lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości dzisiaj, 5 XI 2018 r., w naszej szkole odbył się pokaz filmów historycznych. 

         Uczniowie klasy  VIa oglądali polski film wojenny pt. „1920. Bitwa warszawska” w reżyserii Jerzego Hoffmana, którego akcja rozgrywa się na tle wojny polsko-bolszewickiej. Natomiast  uczniowie klasy VIII poznali losy Alka, Zośki i Rudego - bohaterów   „Kamieni  na szaniec”  Aleksandra Kamińskiego. Historia filmowa opowiadająca o działalności grupy członków Szarych Szeregów w Warszawie podczas II wojny światowej bardzo się wszystkim podobała.  

...................................................

Podziękowanie

K.Kaczmarek.pdf

....................................................

Dzień przeciwko przemocy

     31 października 2018r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień przeciwko przemocy. Hasłem tegorocznych obchodów było: „Budujemy mosty, nie ściany. Poświęćmy naszą energię na to, co nas łączy", nakierowane na sposoby radzenia sobie z emocjami i zapobieganie agresywnym zachowaniom przez odnalezienie wspólnych zainteresowań i tematów do rozmów.

     Tego dnia mieliśmy okazję przekonać się, jak ważne jest rozpoznawanie swoich emocji i mówienie o nich w odpowiedni sposób. Nauczyciele zaprezentowali uczniom krótkie przedstawienie w formie przypowieści. Tematem scenki były skutki agresji werbalnej, która tak często jest marginalizowana. Okazało się, że obraźliwe słowo zostawia niewidzialne blizny, które bardzo ciężko usunąć. Oprócz przedstawienia, uczniowie mogli wysłuchać pogadanki pedagog, pani Emilii Aksamit dot. rodzajów przemocy oraz sposobów jej zapobiegania. Zdobytą w ten sposób wiedzę wykorzystali na przerwach w konkursie wiedzy na temat przemocy.

     Na przerwach odbywały się również zajęcia z nauczycielami wychowania fizycznego, którzy prowadzili ćwiczenia pomagające rozładować stres i emocje.

Kulminacyjnym punktem Dnia bez przemocy był pokaz pasji i zainteresowań uczniów. W bogatych i pomysłowych prezentacjach nasi uczniowie pokazali, że emocje i nagromadzoną energię można także pożytkować w inny sposób: poprzez gotowanie, jeździectwo, rysunek, zainteresowania kosmosem, zwierzętami, muzyką i wiele, wiele innych.

     Ten dzień przypomniał nam, że lepiej i przyjemniej jest skupić się na tym, co nas łączy, niż dzieli. Odpowiedzialne za przygotowanie dnia pełnego przemyśleń i refleksji były Panie: Emilia Aksamit i Dominika Panawo – Biniak.

Zapraszamy do Galerii zdjęć.

mosty.pdf

pomoc__1_.pdf

Quote_Poster__1_.pdf

........................................................

Promieniowanie ojcostwa

 

       24 X 2018r. uczniowie klasy Vb wspólnie z panią Anną Kiełkowską przygotowali montaż słowno – muzyczny związany z XVIII Dniem Papieskim. Cała społeczność szkolna wspominała niezapomnianą sylwetkę patrona naszej szkoły, jego wyjątkowe życie, wartości głoszone przez Papieża – Polaka.

Zapraszamy do Galerii zdjęć.

.....................................................

Droga Polski do Niepodległej

      18 X 2018r. uczniowie klasy VIII (Julia, Gustaw, Łukasz) i VIa (Ola, Magda) wzięli udział w międzyszkolnym konkursie historycznym pt. „Droga Polski do Niepodległej”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Cierpicach.

Zapraszamy do Galerii zdjęć.

.......................................................

Ślubowanie pierwszaków

      15 X 2018r. dzieci z klas pierwszych zostały uroczyście przyjęte w poczet uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Małej Nieszawce. Pierwszoklasiści udowodnili wszystkim zgromadzonym, iż potrafią pięknie śpiewać, doskonale liczyć, rewelacyjnie deklamować wiersze. Dzieci były poddane wielu próbom, z których wyszły zwycięsko. Po sumiennie złożonym ślubowaniu na Sztandar Szkoły, pani dyrektor Teresa Juda pasowała pierwszoklasistów na uczniów. To był niesamowity dzień!

Zapraszamy do Galerii zdjęć.

.........................................................

Święto Edukacji Narodowej

     12 października 2018r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej - święto nauczycieli, wychowawców i pracowników oświaty. Święto to obchodzone jest w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej - pierwszego w Europie ministerstwa oświaty, które zajęło się reformowaniem szkolnictwa w Polsce.

     W tym wyjątkowym dniu Pani dyrektor podziękowała wszystkim pracownikom szkoły za ogromne zaangażowanie w życie naszej placówki. Wspomniała chociażby o takich imprezach, jak włączenie naszej szkoły w akcję WOŚP oraz  zorganizowanie uroczystości Święta Szkoły w nowej formule. Imprezy te spotkały się z wielką aprobatą wszystkich podmiotów szkoły. Pani dyrektor wymieniła najważniejsze osiągnięcia uczniów, których by nie było bez zaangażowania nauczycieli - sukcesy uczniów, to także sukcesy nauczycieli.

     Pani dyrektor złożyła serdeczne podziękowania nauczycielom, którzy pracowali w tej szkole i ją tworzyli, a obecnie przebywają na emeryturze. Podziękowała za trud włożony w kształtowanie młodych pokoleń. Życzyła wszystkim pracownikom naszej szkoły dużo zdrowia, wytrwałości i radości z wykonywanej pracy, sukcesów w życiu zawodowym oraz prywatnym.

       Nagrody dyrektora szkoły otrzymały Panie: Izabela Chyb, Joanna Jóźwiak, Anna Kaźmierczak, Jolanta Muzioł, Karwena Pawlak, Jolanta Telak, Agnieszka Dankowiakowska, Bogusława Lewandowska, Arleta Sicińska, Katarzyna Wawrzyniak. Gratulujemy!

       Pani dyrektor Teresa Juda otrzymała Nagrodę Wójta Gminy Wielka Nieszawka z rąk Przewodniczącego Rady Gminy – pana Ireneusza Śmiechowskiego oraz pani Ewy Kucharskiej – Gminnego Inspektora ds. Oświaty. Gratulujemy!

       Uroczystość uświetnili swoim występem uczniowie klas starszych, którzy zaprezentowali humorystyczny program artystyczny, przygotowany pod kierunkiem Pań: Agnieszki Anyszki i Alicji Marczewskiej.

Zapraszamy do Galerii zdjęć.

       16 października 2018r. na honorowej gali z udziałem Kujawsko - Pomorskiego Kuratora Oświaty, Panie - Teresa Juda i Jolanta Telak otrzymały odznaczenie państwowe: SREBRNY MEDAL ZA DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ.

.............................................................

Zamiast kwiatka wspomóż

Bartka lub/i Kajtka

Wszyscy pracownicy naszej szkoły zaprasili uczniów i ich rodziców do włączenia się w szczytną akcję z okazji ŚWIĘTA EDUKACJI NARODOWEJ pod nazwą:

„Zamiast kwiatka wspomóż Bartka lub/i Kajtka”.

Są to dzieci niepełnosprawne z naszej okolicy, które wymagają pomocy

(ich rodzeństwo uczęszcza lub uczęszczało do naszej szkoły).

Poniżej podajemy numery kont.

Zachęcamy do narysowania laurki  dla Bartka

i Kajtka, które im przekażemy.

 

BARTEK

LIST D MAMY BARTKA. Jesteśmy z mężem wzruszeni niesamowitym pomysłem Grona Pedagogicznego. Jest nam niezmiernie miło, że pomyśleliście również o naszym młodszym synu. Poniżej pozwoliłam sobie napisać kilka zdań na temat Bartka. Jeszcze raz bardzo dziękuję za tak wspaniałą inicjatywę. Cieszę się, że Olek jest uczniem szkoły, dla której dobro i wspieranie innych ma tak wielką wartość.
Ewa Lewandowska

 

     Bartuś Lewandowski ma osiem lat, od urodzenia jest mieszkańcem Małej Nieszawki. Uczęszcza do Szkoły Podstawowej dla Dzieci z Autyzmem Prometheus w Toruniu, ma orzeczenie z/g na autyzm i niepełnosprawność umysłową w stopniu umiarkowanym.
Niezmiennie od kilku lat fascynuje się lotnictwem. Uwielbia klocki Lego, z których użyciem realizuje swoje fascynacje budując kolorowe samoloty oraz helikoptery. Potrafi także konstruować kolorowe, wirujące wiatraki, które z uwielbieniem wprawia w ruch. Ostatnio odkrył przyjemność rysowania i czujemy, że rodzi się w nim nowa pasja. 
Jeśli chodzi o aktywność fizyczną uwielbia wszelkie formy skoków. Kocha też wodę - począwszy od tej w wannie, skończywszy na kąpieli wśród morskich fal. Radosne okrzyki Bartka można usłyszeć na Olendrze, z wielką pasją spędza tam czas.
Barti bardzo chętnie się uczy, z uśmiechem na ustach biegnie do szkoły wyprzedzając odprowadzającą go mamę. Potrzebuje wielu ćwiczeń związanych z rozwojem mowy i komunikacji. Zaburzenia mowy wynikają również ze względów zdrowotnych. W 2014 r. przeszedł operację rozszczepu podniebienia w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie.
Syn ciężko  pracuje każdego dnia, aby uzyskać, jak największą samodzielność w dorosłym życiu. Coraz częściej możecie spotkać Bartka w lokalnych sklepach w Małej Nieszawce, ten rozbiegany i mający problem z czekaniem w kolejce chłopiec to on.
Możesz wspomóc naukę Bartka i być jego opiekunem w drodze do zrozumienia niezrozumiałego, ale jednocześnie niezwykle pociągającego świata wpłacając darowiznę na konto Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Autyzmem w Toruniu lub przekazując 1% podatku.

Koniecznie z dopiskiem:
Cel: darowizna dla Bartka Lewandowskiego

ING BANK ŚLĄSKI:
67 1050 1979 1000 0022 8979 2836

....................

 

KAJTEK

 

     To kolejny rok, jak zwracamy się z gorącą prośbą o pomoc finansową dla Kajetana. Kajtek jest 11 letnim pogodnym i wesołym chłopcem. Niestety, choruje na Dziecięce Porażenie Mózgowe (epilepsja lekooporna, opóźnienie psychoruchowe w stopniu głębokim). Jego dzieciństwo to ciągła, systematyczna, ale też bardzo kosztowna rehabilitacja. Środki z zeszłorocznej zbiórki, jakie udało się zgromadzić na koncie Kajtka pomogły w zorganizowaniu kolejnego turnusu rehabilitacyjnego, a także dodatkowych zajęć rehabilitacyjnych, za co serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli Kajtka w jego drodze do lepszego życia. I tym razem prosimy o pomoc, aby Kajtek mógł być nadal rehabilitowany. Jeżeli ktoś z Państwa chciałby nam pomóc i przekazać swój 1% z rozliczenia rocznego, bądź przekazać symboliczną złotówkę będziemy bardzo wdzięczni. Darowiznę lub 1% podatku prosimy wpłacać na konto fundacji. mama Kajtka

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”

Bank BPH S.A.

15 1060 0076 0000 3310 0018 2615

Tytułem: 19033 Kajetan Licau

.............................................................

Chrzest Pierwszaka

        Chrzest Pierwszaka - to wesoła tradycja w naszej szkole. 8 października uczniowie Samorządu Szkolnego zwani Radą Starszych przygotowali dla pierwszoklasistów pomysłowe zadania. Dzieci układały z puzzli zdjęcia nauczycieli, którzy ich uczą; rozpoznawały przybory szkolne z oczami zasłoniętymi zabawną opaską a także pokonywały sportowy tor przeszkód. Na zakończenie na pierwszaków czekało najtrudniejsze zadanie - każdy nich musiał zjeść cytrynę i uśmiechnąć się podczas tej czynności. Gdy już wszystkie dzieci ukończyły zmagania, Rada Starszych zdecydowała o przyjęciu ich do społeczności szkolnej. Pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie, a następnie otrzymali od uczniów Samorządu Szkolnego pamiątkowe medale i słodkie upominki. Teraz pozostaje już tylko czekać na uroczyste pasowanie na ucznia.
Zapraszamy do Galerii zdjęć.

.............................................................

Straż Pożarna w naszej szkole

     4 października 2018r. w trosce o bezpieczeństwo uczniów i pracowników szkoły odbył się w szkole próbny alarm pożarowy połączony z ewakuacją uczniów, nauczycieli i innych pracowników z budynku szkoły. Celem tych ćwiczeń było uświadomienie uczniom, a także innym osobom, jak należy się zachować w sytuacji zagrożenia. Akcja w wyznaczonym czasie przebiegała sprawnie i zgodnie zasadami postępowania w czasie niebezpieczeństw. Uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy opuścili budynek szkoły i obserwowali akcję strażaków. Zobaczyli, jak wygląda gaszenie symulowanego pożaru,  szukanie zaginionych oraz udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanym.

     Dziękujemy Panom Strażakom z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 2 w Toruniu za profesjonalne przeprowadzenie akcji. Dziękujemy za nieocenioną pomoc Pana Michała Śniegowskiego i nadzorowanie akcji przez pana Arkadiusz Steca.

Zapraszamy do Galerii zdjęć.

.............................................................

Piknik z okazji 100 rocznicy ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

      2 października 2018r. uczniowie klas I wzięli udział w pikniku organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Kornela Makuszyńskiego w Cierpicach z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W programie były: stanowiska o tematyce patriotycznej, warcaby, malowanie twarzy, konkurencje sportowe, zamek dmuchany, poczęstunek (wata cukrowa i grochówka).

Zapraszamy do Galerii zdjęć.

.....................................................

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

        28 września 2018r. nasza szkoła uczestniczyła VIII Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia organizowanym przez Wydawnictwo Karty Grabowskiego. Akcja miała na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie wraz ze swoimi nauczycielami rozwiązywali krzyżówki i rebusy związane z mnożeniem liczb. „W krzyżowy, matematyczny ogień” byli brani uczniowie, pracownicy szkoły, rodzice i goście, którzy tego dnia pojawili się w szkole. Egzaminatorzy - uczniowie pod czujnym okiem opiekunów egzaminowali uczestników. Po zdanym egzaminie wręczali zwycięzcom odznaki Experta Tabliczki Mnożenia. Uczniowie mieli ogromną przyjemność szerząc ideę łączenia matematyki z zabawą. Akcja spotkała się z bardzo miłym odzewem uczniów i osób dorosłych. Tegoroczne odchody VIII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia możemy uznać za bardzo udane. Wszystkim tym, którzy zdali egzamin przed uczniowską komisją Gratulujemy!

Zapraszamy do Galerii zdjęć.

...........................................................

Z wizytą na UMK

          25.09.2018r. klasy: VII i VIII wybrały się na Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, do Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej, gdzie odbyły się bardzo ciekawe zajęcia edukacyjne. Uczniowie wzięli udział w interesujących doświadczeniach, co można zobaczyć w Galerii zdjęć. Fizyka nie jest trudna, gdy można ją „dotknąć i poczuć” – tak powiedziała jedna z uczennic klasy VII.

Zapraszamy do Galerii zdjęć.

...............................................................

Sprzątanie Świata

        21 września 2018r. uczniowie naszej szkoły włączyli się w akcję „Sprzątania Świata”.  Była to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem było budzenie i wzmacnianie świadomości ekologicznej uczniów oraz ich odpowiedzialności za środowisko naturalne.

Zapraszamy do Galerii zdjęć.

.......................................................

Bezpieczeństwo ważna sprawa ...

         17 września 2018r. uczniów naszej szkoły odwiedzili Panowie policjanci z Komisariatu Policji – Toruń Podgórz. W każdej klasie przeprowadzili zajęcia utrwalające i przypominające zasady bezpiecznego poruszania się w ruchu ulicznym. Uczniowie także utrwalili zasady bezpiecznego korzystania z zasobów Internetu. „Kilka słów o cyberprzemocy”, to temat, któremu prelegenci poświecili dużo czasu, bo i pytań uczniów było wiele. Dziękujemy za ciekawe zajęcia.

Więcej informacji w relacjach poszczególnych klas. Zapraszamy do zakładki Oddziały (Klasy).

....................................................

FESTYN GMINNY

       15 września 2018r. dzieci i młodzież z naszej szkoły uczestniczyli w Gminnym Festynie, który odbył się na terenie Orlika w Małej Nieszawce. Uczniowie zaprezentowali montaż słowno – muzyczny o tematyce patriotycznej nawiązujący do obchodów 100-nej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Młodzi artyści w przepięknych strojach z biało – czerwonymi kwiatami w dłoniach rozpoczęli występ Polonezem. Następnie widzowie mogli podziwiać oratorskie i wokalne umiejętności aktorów. Występ zakończył się wspólnym tańcem – Polonezem. Wspólnym, bowiem z bohaterami występującymi na scenie zatańczyli: nauczyciele, rodzice, władze gminy, inni uczestnicy festynu. Taneczny korowód objął nie tylko dużą część placu, na którym odbywała się impreza; ale przede wszystkim objął serca wszystkich ludzi życzliwych uczniom i szkole.

      Program artystyczny przygotowały i nad artystami czuwały Panie: Anna Kaźmierczak i Jolanta Muzioł.

Zapraszamy do Galerii zdjęć.

....................................................

Inauguracja roku szkolnego 2018/2019

        3 września 2018r. uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w inauguracji nowego roku szkolnego. Ponadto w uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście oraz licznie zgromadzeni rodzice. Ceremonia przecięcia wstęgi była bardzo podniosła, a dokonała jej pani Dyrektor Teresa Juda wraz z uczniami klas pierwszych.

         Pani Dyrektor powitała wszystkich uczniów po długich, wakacyjnych miesiącach. Wyraziła nadzieję, iż uczniowie wrócili do szkoły wypoczęci i z ogromnym zapałem do nauki, do poznawania otaczającego świata. W tym radosnym dniu, nie mogło zabraknąć uczczenia pamięci tych, którzy polegli podczas II wojny światowej, bowiem 1 września 1939 rok, to bolesna data w naszej historii. Pamiętamy i oddajemy hołd!

         Pani Dyrektor poinformowała zgromadzonych, że od 1 września 2018r. utworzono w naszej szkole stanowisko wicedyrektora oraz funkcję tę będzie pełnić Pani Jolanta Telak. Następnie Pani dyrektor przedstawiła nowozatrudnionych nauczycieli oraz przedstawiła wychowawców poszczególnych klas.

         Pan Kazimierz Kaczmarek - Wójt Gminy Wielka Nieszawka wręczył akt powierzenia stanowiska dyrektora Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Małej Nieszawce Pani Teresie Judzie. Nowa Pani dyrektor będzie zarządzała szkołą od 1.09.2018r. do 31.08.2023r. Wręczając nominację Pan Wójt życzył Pani dyrektor kreatywności w dążeniu do rozwoju placówki, skutecznego zarządzania oraz owocnej współpracy organami szkoły. Do życzeń dołączył się Przewodniczący Rady Gminy - Pan Ireneusz Śmiechowski.

       Uczniowie klas starszych zaprezentowali program arystyczny, w którym zawarli terści historyczne związane z uczczeniem 79 rocznicy wybuchu II wojny światowej. W drugiej części programu w humorystyczny sposób zachęcali uczniów i nauczycieli do podjęcia nauki i pracy w nowym roku szkolnym. Artystów przygotowała i nad występem czuwała Pani Izabela Chyb.

        Rok szkolny 2018/2019 uważamy za otwarty!

Zapraszamy do Galerii zdjęć.

2017/2018

Konkurs na Dyrektora szkoły rozstrzygnięty...

       29 czerwca 2018r. odbyło się posiedzenie Komisji Konkursowej na stanowisko Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Małej Nieszawce. Dyrektorem szkoły powołanym w drodze konkursu została pani Teresa Juda, pełniąca obecnie obowiazki dyrektora w naszej placówce.

       Po zakończonej pracy komisji oraz ogłoszonym wyniku głosowania, Pani dyrektor zaprosiła członków komisji do szkoły na pyszną, dyrektorską kawę oraz na słodkie "conieco". I dopiero tutaj zaczęły się niespodzianki. Już na parkingu okazało się, że do szkoły nie można wejść głównym wejsciem, bo drzwi nagle "zepsuły się". Goście wraz z Panią dyrektor weszli do szkoły bocznym wejściem, gdzie przez cały hol do gabinetu Pani dyrektor prowadziły "ślady stóp" - każdy ślad, to przymiotnik określający nową Panią dyrektor. Trzeba przyznać, że bogactwo języka polskiego jest imponujące (55 przymiotników!). Następnie w sekretariacie Pani dyrektor zatrzymała się przed swoim gabinetam, by przeczytać "Dekalog Dyrektora". Najbardziej Panią dyrektor ujął punkt 7, w celu zapoznania się z nim odsyłamy do galerii zdjęć. Wejście Pani dyrektor do gabinetu było iście wybuchowe, a to za sprawą strzelającego konfetti i gromkiego "sto lat" odśpiewanego przez pracowników szkoły (grzecznie czekających na szefową w jej gabinecie). Pani dyrektor otrzymała od pracowników śliczną roślinkę do ogrodu, która w wakacyjnych chwilach tęsknoty będzie Pani dyrektor przypominać o jej pracownikach. Ponadto smutny czas Pani dyrektor osłodzi sobie ulubionymi, dietetycznymi "murzynkami". Po tylu niespodziewanych atrakcjach, Pani dyrektor wraz z gośćmi i pracownikami szkoły udała się do sali, w której czekały: tort, ciasta, ciasteczka, kawa, herbatka i przemiła, serdeczna atmosfera. Pani dyrektor gości z życzeniami i gratulacjami przyjmowała do późnych godzin popołudniowych. Ach, co to był za dzień.....

Zapraszamy do Galerii zdjęć.

.................................................

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

        22 czerwca 2018r. zakończył się rok szkolny 2017/2018. Uczniowie rozpoczęli ten dzień udziałem w uroczystej mszy świętej. Następnie już w sali gimnastycznej wzięli udział w gali kończącej rok wytężonej i owocnej pracy. Swoją obecnością zaszczycili uczniów i nauczycieli znakomici goście: Pani Maria Mazurkiewicz - Kujawsko - Pomorski Wicekurator Oświaty, Pan Kazimierz Kaczmarek - Wójt Gminy Wielka Nieszawka, Pan Dariusz Zagórski - Starszy Wizytator Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, Ksiądz Kanonik Zygmunt Kwiatkowski - proboszcz parafii w Małej Nieszawce, Pani Barbara Mrugalska - dyrektor przedszkola w Małej Nieszawce, Pani Ewa Kucharska - Inspektor ds. Oświaty Gminy Wielka Nieszawka, Pani Marta Domagała - Patyk i Pani Magdalena Muszyńska - przedstawicielki Zarządu Rady Rodziców działającej przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Małej Nieszawce.

      Pani dyrektor Teresa Juda w swoim przemówieniu podziękowała za serdeczną i kreatywną współpracę wszystkim podmiotom współpracującym ze szkołą. Słowa uznania skierowała do uczniów, którzy poprzez odnoszone sukcesy w różnorodnych konkursach i zawodach rozsławiali szkołę w środowisku lokalnym. Ponadto Pani dyrektor odwołała się w swoim przemówieniu do bardzo licznych projektów, w których uczniowie będą brali udział w nowym roku szkolnym. Udział w dodatkowych zajęciach pozwoli uczniom rozwijać pasje i ciekawość poznawania świata. 

      Wyróżnieni uczniowie z rąk Pani kurator otrzymali dyplomy "Wzorowego Ucznia", wychowawcy wręczyli im świadectwa, Pan wójt - nagrody książkowe, zaś Pani dyrektor wręczyła rodzicom listy gratulacyjne. Była to wyjątkowa chwila i dla uczniów, i dla rodziców tak licznie zgromadzonych tego dnia na uroczystości. Statuetki dla "Najlepszych z Najlepszych" wręczyli: Pani kurator, Pan wizytator, Pan wójt i Pani dyrektor, a otrzymali je: Olga Kalińska, Jan Michałowski, Aleksandra Iwińska, Julia Lewandowska. Statuetki ufundował Pan Wojciech Lewandowski - dziękujemy! Najlepszym sportowcem został Aleksander Kaczmarzyk i otrzymał dyplom oraz zegarek ufundowany przez Pana Wójta Gminy Wielka Nieszawka.

      Uroczystość uświetnili również uczniowie klasy III, którzy zaprezentowali "Wydanie Specjalne Wiadomości", a było ono w całości poświęcone sprawom szkolnym.

      To był wyjątkowy, piękny dzień. Każdy uczeń miał powód do radości. Do zobaczenia za 72 dni, 3 września 2018r.

Zapraszamy do Galerii zdjęć.

.............................................................

Dyplomy, nagrody, medale

        21 czerwca 2018r. na uroczystym apelu podsumowującym udział w konkursach, uczniowie z rąk Pani dyrektor i wychowawców otrzymali dyplomy, medale, książki oraz upominki ufundowane przez Radę Rodziców.

Zapraszamy do Galerii zdjęć.

............................................................

Mecz: Polska – Senegal – 19.06

Polska: biało –czerwoni

Nie damy się!

Do boju Polsko!

Duch w nas bojowy…

Do dobrej zabawy każdy gotowy!

Zapraszamy do Galerii zdjęć.

.............................................................

Niecodzienni goście - 18 VI

          Dzisiaj naszą szkołę odwiedziły dzieci z oddziałów zerowych z Przedszkola w Małej Nieszawce. Delfinki i Wiewiórki przyszli do nas razem ze swoimi wychowawczyniami: Panią Aliną Sobecką i Panią Hanną Rowicką. Dzieci odwiedziły starsze koleżanki i kolegów w ich salach lekcyjnych, mogły z nimi porozmawiać i dowiedzieć się, jak to być uczniem. Nie obyło się też bez wspólnych zabawy oraz  zwiedzania szkoły. Dzieciom spodobało się w nas i już z niecierpliwością czekają na rozpoczęcie nowego roku szkolnego.  

Zapraszamy do Galerii zdjęć.

..............................................................

Podsumowanie

KONKURSU PLASTYCZNO – FOTOGRAFICZNEGO

„Skarby ojczystej przyrody”

     18 czerwca 2018r. – wręczenie uczniom nagród przez członków Koła Łowieckiego TUR. Dziękujemy za współpracę i wsparcie działań wychowawczo - dydaktycznych naszej szkoły.

Zapraszamy do Galerii zdjęć.

....................................................................

Święto Szkoły

      15 czerwca 2018r. obchodziliśmy w naszej szkole 12-tą rocznicę nadania jej imienia Jana Pawła II. Ten dzień cała społeczność szkolna, a więc zarówno uczniowie, jak i pracownicy szkoły postanowili uczcić w szczególny sposób.

      Święto naszego Patrona rozpoczęliśmy udziałem w uroczystej Mszy Świętej, którą poprowadził Ksiądz Kanonik Zygmunt Kwiatkowski w asyście Kleryków Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Toruńskiej im. Błogosławionego Księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego w Toruniu. Ksiądz Kanonik skierował do wiernych ciepłe słowa wspominając dzień sprzed dwunastu lat, dzień nadania naszej szkole imienia. Ksiądz Kanonik składając życzenia powołał się na nauki głoszone przez Papieża – „Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj”.

       W szkole wzięliśmy udział w przepięknej akademii poświęconej Świętemu Janowi Pawłowi II, która została poprzedzona wystąpieniem Pani dyrektor Teresy Judy. Pani dyrektor powitała zaproszonych gości, przypomniała historię związaną z nadaniem szkole imienia Jana Pawła II  oraz przedstawiła harmonogram dzisiejszego dnia.

        Po zjedzeniu pysznego śniadania, udaliśmy się na zajęcia poświęcone naszemu patronowi. W całej szkole były przygotowane stacje tematyczne:

W góralskiej chacie

Zabawy z różnych stron świata

Konkurs – „O moim Patronie”

Jaka to melodia?

Karaoke i kremówkowe szaleństwo

Z podróży Jana Pawła II

W sali kinowej

Poezja Jana Pawła II

Na sportowo, bo to zdrowo

Mecz piłki nożnej z klerykami

        W każdej sali spędziliśmy 30 minut. Wspólnie bawiliśmy się, a równocześnie uczyliśmy się i poznawaliśmy życie naszego patrona. Ten dzień uświetnili nie tylko licznie przybyli goście, ale także rodzice, którzy włączyli się do zabawy, a jednocześnie pomagali w opiece nad nami. Bardzo im dziękujemy.

        Ogromną niespodziankę sprawili nam nasi nauczyciele, którzy tego dnia pracowali i prezentowali się w niecodziennych strojach. Kreacje naszych nauczycieli bardzo nam się podobały.

       Uroczystości zakończył pasjonujący mecz piłki nożnej, w którym wzięli udział Klerycy. Oj, działo się! To był dzień pełen wrażeń, refleksji i humoru. Piękne Święto Naszego Patrona i święto wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Małej Nieszawce.

Zapraszamy do Galerii zdjęć.

..............................................................

Bezpieczne wakacje

          14 czerwca 2018r. uczniów naszej szkoły odwiedzili policjanci Komisariatu Policji Toruń Podgórz, którzy przypomnieli im zasady bezpiecznego spędzania czasu wolnego, właściwego zachowania w stosunku do osób obcych. Zostały także przypomniane podstawowe zasady zachowania na rowerze, w podróży, nad wodą, w lesie oraz  w domu. Policjanci udzielili wskazówek, jak cało i zdrowo powrócić z wakacyjnych wojaży.

................................................................

Spotkanie z pracownikami Służby Celnej

       Naszą szkołę odwiedzili dziś (6 czerwca) goście ze Służby Celnej. Pani Asia i pan Janusz opowiedzieli o swojej pracy, a także przedstawili swoich pomocników - psy służbowe. Uczniowie z zainteresowaniem oglądali pokaz pracy czarnego labradora i owczarka belgijskiego. Taka lekcja była ciekawym doświadczeniem dla wszystkich.

Zapraszamy do Galerii zdjęć.

................................................................

Wesołe eksperymenty

         W dniach 4-5 czerwca wszystkie klasy naszej szkoły uczestniczyły w zajęciach przyrodniczych prowadzonych przez p. Bartosza Pałuckiego. Lekcje miały formę wesołych eksperymentów. Uczniom klas młodszych p. Bartek przybliżył właściwości powietrza podczas zajęć pn. "Spotkanie z panem P". Uczniowie klas starszych przeprowadzali doświadczenia dotyczące elektrostatyki i prądu elektrycznego pn. "Prądowe wow". Zajęcia naukowe okazały się dla dzieci i młodzieży wesołą zabawą.

Zapraszamy do Galerii zdjęć.

..............................................................

Dzień Dziecka - 30 V

      Dzień Dziecka w naszej szkole świętowaliśmy już 30 maja, bowiem 1 czerwca jest w naszej szkole dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. Rozpoczęliśmy go oglądaniem filmów oraz szkolnym konkursem recytatorskim. Konkurs odbył się w dwóch turach: najpierw wystąpili uczniowie klas młodszych, a następnie uczniowie klas starszych. W przerwie konkursu bawiliśmy się przy muzyce, było tanecznie i wesoło. W trakcie konkursu odbyło się również podsumowanie konkursu plastycznego pt. „Żyj zdrowo, kolorowo” oraz zostały wręczone nagrody.

      Drugą część dnia spędziliśmy na sportowo. Uczniowie klas młodszych zmagali się z konkurencjami sportowymi, nad którymi czuwali uczniowie klas starszych. Natomiast uczniowie klas starszych rozgrywali „poważne” turnieje sportowe. Wielką atrakcją tego dnia był popcorn, który serwowały nam nasze nieocenione Panie od zaspokajania uczniowskiego głodu. Tym bardziej cieszymy się, bo „od dziś” nasza szkoła jest właścicielem urządzenia do wytwarzania popcornu, a to wszystko za sprawą naszych Rodziców. Dziękujemy Radzie Rodziców za zakupienie tego magicznego urządzenia.

Zapraszamy do Galerii zdjęć.

..............................................................

„Śpiewać każdy może...” - 23 V

       Dzisiaj w naszej szkole odbył się XI Międzyszkolny Konkurs Piosenki pt. ,,Śpiewać każdy może”. Młodzi artyści śpiewali PIEŚNI PATRIOTYCZNE, ponieważ w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, przyświecały nam w następujące cele:

♪ wspieranie integralnego rozwoju uczniów w zakresie twórczości artystycznej poprzez umożliwienie prezentacji ich umiejętności wokalnych

♪ wspieranie wychowania patriotycznego dzieci poprzez formy aktywności artystycznej

♪ popularyzacja pieśni patriotycznych i piosenek o tematyce patriotycznej

♪ pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa narodowego

♪ umacnianie świadomości narodowej

♪ kultywowanie pamięci o wydarzeniach , które zmieniły losy naszej Ojczyzny i ludziach, którzy walczyli o Jej suwerenność

♪ integracja młodych artystów

       Soliści wystąpili w trzech kategoriach:

♪ dzieci z oddziału „0” i klasy I

♪ uczniowie klas II - III

♪ uczniowie klas IV - VII 

        Wszyscy wykonawcy zostali nagrodzeni gromkimi brawami i dyplomami, a zdobywcy I, II i III miejsca otrzymali upominki ufundowane przez Radę Rodziców działającą przy naszej szkole. Dziękujemy!

        Dziękujemy wszystkim rozśpiewanym dzieciom za udział w konkursie, a Paniom Nauczycielkom za przygotowanie uczestników konkursu do występów.

Zapraszamy do Galerii zdjęć.

.............................................................

„Książki są jak towarzystwo,

które sobie człowiek dobiera”

Monteskiusz

 

       11 maja 2018r. uczniowie klas VI i VII uczestniczyli w spotkaniu z autorką powieści dla młodzieży - p. Barbarą Ciwoniuk, które odbyło się w Gminnej Bibliotece Publicznej. Podczas spotkania pisarka przybliżyła uczniom tematykę swoich książek i przeczytała fragmenty niektórych z nich. Następnie odpowiedziała na liczne pytania. Na koniec zainteresowani uczniowie mogli otrzymać autograf autorki lub zakupić jedną z jej powieści.

        Barbara Ciwoniuk, to autorka powieści dla młodzieży opowiadających o problemach młodych ludzi: wykluczeniu, samotności, konfliktach z rówieśnikami i dorosłymi, niepełnosprawności, śmierci bliskich. Losy bohaterów książek pokazują, że nie wolno się poddawać, że zawsze trzeba szukać wyjścia z trudnej sytuacji.

 

Zapraszamy do Galerii zdjęć.

.............................................................

Podsumowanie priorytetu i wręczenie dyplomów „Naj…”

Świętujmy Dzień Ziemi naukowo!

Dzień Ziemi uczcimy,

i  miesiąc ten różnym dziedzinom przyrody poświęcimy.

Z radością zgłębiać będziemy tajemnice

ukryte w biologii, geografii, chemii czy fizyce!

 

Zapraszamy do Galerii zdjęć.

.............................................................

Zielone lekcje - 9 V

       Dzisiaj w naszej szkole odbyły się „Zielone lekcje”, czyli edukacja przyrodnicza na żywo. A oto słowa naszych przemiłych gości, którzy poprowadzili interesujące zajęcia.

„Z pasji do przyrody i ptaków drapieżnych zrodził się pomysł, by przekazać najmłodszym pokoleniom tajniki funkcjonowania przyrody w sposób, który zagwarantuje proste przyswojenie informacji. Dzięki pomocy zaprzyjaźnionych sów, sokołów i jastrzębi najmłodsi (i nie tylko) mają szansę dowiedzieć się, jaką rolę te ptaki spełniają w przyrodzie i czym się różnią od siebie. Każdy uczestnik naszej lekcji doświadcza różnorodności tych ptaków i poznaje najdrobniejsze szczegóły z ich życia dzięki obecności ptaków na wyciągnięcie ręki”.

      Po zajęciach każdy uczeń pozował do zdjęcia z piękną sówką – płomykówką. To będzie wspaniała pamiątka.

Zapraszamy do Galerii zdjęć.

.............................................................

WITAJ MAJOWA JUTRZENKO

         Z okazji 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Uczniowie z koła teatralnego ze wsparciem klasy Va wyjaśnili koleżankom i kolegom, dlaczego dzień 3 Maja jest dniem wolnym od pracy, dlaczego ten dzień dla każdego Polaka jest świętem. Był król Stanisław August Poniatowski,  stronnictwo dworskie i hetmańskie, a wszystko po to, aby uczniowie wiedzieli, że Konstytucja 3 Maja miała zmienić ustrój w Polsce na wiele lat.

Zapraszamy do Galerii zdjęć.

.............................................................

Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty

         Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty z OPERONEM w tym roku odbył się 26.04.2018r. i składał się z trzech części: polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej. Sprawdzian jest podsumowaniem pierwszego etapu edukacji i umożliwia uczniom rzetelne sprawdzenie swojej wiedzy oraz mobilizuje do efektywnej nauki. Zapraszamy do Galerii zdjęć

.............................................................

Mity nie na poważnie...

        Grzegorz Kasdepke to bardzo lubiany autor literatury dziecięcej. Wiedzieli o tym doskonale uczniowie kl. IV i V należący do kółka teatralnego. Samodzielnie napisali na podstawie jego książki „Mity dla dzieci” scenariusz przedstawienia pt. „Mity nie na poważnie”, który zaprezentowali  w czwartek 26 kwietnia 2018r. przed szkolną publicznością. Uczniowie dzięki temu mogli bliżej poznać bogów olimpijskich i greckich bohaterów mitów, m.in. Zeusa, Posejdona, Hadesa, Atenę, Hefajstosa, Syzyfa, Tantala. Przekonali się, że bogowie mieli takie same problemy jak my.                     

      Humorystyczne przedstawienie mitów spodobało się widzom, a młodych aktorów z pewnością za kilka lat zobaczymy na deskach teatrów w całej Europie. Na zakończenie dzieci przygotowały quiz związany z treścią przedstawienia. Nagrodami za właściwe odpowiedzi były słodycze. Nad przebiegiem czuwała p. Agnieszka Anyszka – opiekun kółka teatralnego.

Zapraszamy do Galerii zdjęć.

.............................................................

Edukacja ekologiczna

         Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Toruniu od lat zajmuje się edukacją ekologiczną. W tym roku w naszej szkole gościliśmy p. Jolantę Makowską, która w ciekawy sposób przybliżyła uczniom zagadnienia związane z ochroną środowiska naturalnego.

Zapraszamy do Galerii zdjęć.

.............................................................

Odkrywamy historię świata pisaną kobiecą wrażliwością i dobrocią…

 

Kobieta - matka, kobieta - żołnierz,

kobieta - wynalazca…   

              Tych ról jest nieskończenie wiele,                 

a wśród nich Ona:     

              Irena Sendlerowa: Kobieta – Wybawiciel.

 

            12.04.2018r. uczniowie naszej szkoły kolejny raz odebrali dyplomy „Naj…”. To szczególna dla nich chwila, a także radość dla całej społeczności szkolnej. Gratulujemy!

           Również dzisiaj uczniowie zaprezentowali wytwory swojej pracy, najczęściej zespołowej n/t sławnych kobiet, które miały wpływ na losy wielu ludzi. Różnorodność prac potwierdziła kreatywność naszych wychowanków. Gratulujemy pomysłów.

Zapraszamy do Galerii zdjęć.

.............................................................

Konkursu Wiedzy o Powiecie Toruńskim

       12 kwietnia 2018r. pięcioro uczniów naszej szkoły (Olga Kalińska z klasy Va, Wojciech Gronowski i Aleksandra Wojciechowska z klasy Vb, Jan Gensikowski z klasy VI oraz Aleksandra Iwińska z klasy VII) wyłonionych w eliminacjach szkolnych, brało udział w etapie gminnym Konkursu Wiedzy o Powiecie Toruńskim. Konkurs odbył się w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Cierpicach. Dla wszystkich uczestników Gmina Wielka Nieszawka ufundowała nagrody - albumy ze zdjęciami zwierząt i krajobrazów naszej gminy.

Zapraszamy do Galerii zdjęć.
.............................................................

Wielkanocny poranek - 28 III

        W godzinach porannych uczniowie naszej szkoły rozpoczęli wielkie poszukiwania. Niektórzy uczniowie otrzymali mapki, a niektórzy instrukcję słowną. Zadaniem było znalezienie wielkanocnych cukierków, które na łonie przyrody zostawił świąteczny zajączek. Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie cukierków.

Zapraszamy do Galerii zdjęć.

.............................................................

Wielkanocne spotkanie - 28 III

         Dzieci z  klasy II wprowadziły dzisiaj wszystkich uczniów i pracowników szkoły w świąteczny nastrój prezentując montaż słowno – muzyczny pt. „Wielkanoc”. Nad przebiegiem uroczystości czuwała pani Karwena Pawlak. Każdy miał okazję przypomnieć sobie znaczenie tych najważniejszych i najpiękniejszych świąt w życiu każdego chrześcijanina. Pani dyrektor życzyła uczniom i pracownikom radosnego świętowania w gronie rodziny i przyjaciół, dni przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością.

Zapraszamy do Galerii zdjęć.

.............................................................

Wycieczka do Warszawy

       27 marca 2018r. klasy IVa, Va i Vb wyjechały na wycieczkę do Warszawy.
Po dotarciu na miejsce uczniowie spotkali się z panem przewodnikiem, który oprowadził ich po warszawskim Starym Mieście. Z zainteresowaniem wysłuchali ciekawostek, obejrzeli m.in. Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta III Wazy, warszawską Syrenkę i wysłuchali hejnału granego z Wieży Zamkowej. Następnie wycieczka udała się na Stadion PGE Narodowy, gdzie pod opieką przewodnika przemierzyła trasę pn. "Piłkarskie emocje". Uczniowie odwiedzili nie tylko trybuny i loże, ale także szatnie piłkarzy, salę konferencyjną oraz płytę główną Stadionu.  

     Popołudnie dzieci spędziły bawiąc się i eksperymentując w Centrum Nauki Kopernik. Wycieczka zakończyła się obowiązkowym posiłkiem w McDonalds.

Zapraszamy do Galerii zdjęć.

.............................................................

Dzień Bezpiecznego Internetu 2018!

    Tegoroczne obchody Dnia Bezpiecznego Internetu w naszej szkole przebiegły pod hasłem ogólnopolskiej akcji  „Tworzymy kulturę szacunku w sieci”. Wzięliśmy udział w konkursie na najciekawszą inicjatywę szkoły związaną z obchodami DBI.

     W marcu uczniowie klas IV-VII byli uczestnikami teleturnieju "Koło fortuny" podczas swoich lekcji wychowania fizycznego. Co ma ze sobą wspólnego edukacja cyfrowa, koło fortuny i sport? Bardzo dużo! Na specjalnie stworzonym kole fortuny zostały umieszczone zadania sportowe, na przemian z zadaniami wymagającymi podjęcia przez drużyny wysiłku umysłowego. Zadania te dotyczyły znajomości zagadnień takich jak: prawdziwe  i nieprawdziwe informacje pochodzące z sieci - jak je rozpoznać, plusy i minusy Internetu. Uczniowie tworzyli plakaty do hasła, które powstało z rozsypanki wyrazowej oraz  komputerowe abecadło. Można było sprawdzić się w odkodowywaniu na czas ukrytego symbolu oraz ułożyć definicję cyberprzemocy.

       Drużyny biorące udział w obchodach DBI nie tylko świetnie się bawiły i wykazały się znajomością cyberzagrożeń, ale także udowodniły, że zgodna i mądra współpraca w grupie się bardzo opłaca.   

Zapraszamy do Galerii zdjęć.

.............................................................

Marzanno, marzanno, zimowa panno – 21 III

         21 marca to wyjątkowa data w kalendarzu roku szkolnego. Tego dnia uczniowie wraz z nauczycielami zostali zaproszeni do sali gimnastycznej, gdzie odbyły się klasowe i indywidualne prezentacje wiosennych kreacji oraz pokaz samodzielnie wykonanych marzann. Zimowe panny były bardzo ekologiczne, bo zostały wykonane z surowców wtórnych. Ponadto każda klasa zaprezentowała zimowo – wiosenną rymowankę, która miała na celu „przywołanie” Pani Wiosny, a pożegnanie uroczej, acz zbyt upartej w tym roku Pani Zimy. Następnie w barwnym korowodzie z kolorowymi kwiatami, gaikami i marzannami uczniowie oznajmili mieszkańcom Małej Nieszawki, że wiosna już przyszła.

        W konkursie zespołowym na wiosenny, oryginalny strój zwyciężyły klasy: II oraz IVA, zaś w konkursie indywidualnym uczniowie: Agata Wolska (klasa I), Dominika Sobczyńska (klasa II), Zuzia Śniegowska (klasa IIIA), Nina Kalińska (klasa IIIB), Amelia Rusinek (klasa IIIC), Jaśmina Kiełkowska (klasa IVB), Laura Sadowska (klasa VA), Kacper Wojnarowski (klasa VB), Jasiu Kaczmarzyk (klasa VI), Julia Wąsik (klasa VII). Nagrodę specjalną otrzymała przedstawicielka klasy IVA – p.Agnieszka Nowak, którą to nagrodę w drodze losowania przekazała Oli Zakrockiej. Jury na czele z Panią Dyrektor wręczyło zwycięzcom słodkie upominki: jajka z niespodzianką i czekoladowe cukierki, ufundowane przez szkołę.

          W naszych sercach zagościła wiosna i mamy nadzieję, że nasze pierwsze, wiosenne zabawy skutecznie odstraszyły zimę, która  już do nas nie wróci. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i wspaniałą zabawę.

Zapraszamy do Galerii zdjęć.

.............................................................

Kangur Matematyczny – 15 III

      15 marca 2018r. o godz. 9.00 odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny. Głównym celem konkursu jest popularyzacja matematyki. Uczestnicy Kangura przez 75 minut zmagali się z zadaniami konkursowymi. W naszej szkole udział w konkursie wzięło 56 uczniów w następujących kategoriach: Żaczek – 4 uczniów, Maluch - 35 uczniów, Beniamin - 15 uczniów, Kadet – 2 uczniów. Każdy uczestnik Konkursu otrzymał w prezencie logiczną zabawkę.

Zapraszamy do Galerii zdjęć.

.............................................................

Goście z Kordoby – 7 III

       Dzisiaj odwiedziła naszą szkołę oraz szkołę w Cierpicach i przedszkole w Małej Nieszawce 10-osobowa grupa młodzieży wraz z opiekunami z Hiszpanii ze Szkoły Profesjonalnej w Kordobie. Przebywają oni w Polsce w ramach Programu Erasmus na praktykach zawodowych. Studenci mieli okazję zobaczyć, jak wygląda i funkcjonuje polska szkoła. Padło wiele ciekawych pytań, zarówno ze strony gości, jak i nauczycieli oraz dzieci z naszej szkoły. To było interesujące spotkanie.

Zapraszamy do Galerii zdjęć.

.............................................................

OMNIBUS 2018 – 7 III

      Dzisiaj uczniowie klas I – III zmagali się z bardzo trudnymi zadaniami, które miały na celu wyłonienie Omnibusa Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Małej Nieszawce. Zadania były różnorodne, obejmowały szeroki zakres wiadomości i umiejętności.  Walka była bardzo wyrównana. Omnibusem klas I - III została drużyna reprezentująca klasę IIIC. Nie było przegranych, ponieważ wszyscy uczestnicy otrzymali: dyplomy, książki, drobne upominki. Gratulujemy finalistom wiedzy, umiejętności oraz dziękujemy za wspólną, wspaniałą zabawę.

Zapraszamy do Galerii zdjęć.

.............................................................

Rekolekcje wielkopostne - 5/7 III

     Pierwszy dzień rekolekcji wielkopostnych obfitował w naszej szkole w szereg wydarzeń. Najważniejszą z nich było spotkanie z ojcem franciszkaninem Izydorem Schmidtchenem, który poprowadził ciekawą duchową naukę dla uczniów i nauczycieli. W oczekiwaniu na to spotkanie uczniowie wzięli udział w Dniu Talentów prezentując swoje umiejętności i uzdolnienia. Odbyły się także rozgrywki tenisa stołowego  o „Wielką Satysfakcję” oraz zajęcia z wychowawcami. Zapraszamy w drugim dniu rekolekcji.

Zapraszamy do Galerii zdjęć.

...

      Drugi dzień rekolekcji wielkopostnych upłynął pod znakiem wspólnej modlitwy, religijnych rozważań oraz miłej zabawy.

      Uczniowie wzięli udział w konkursie wiedzy o naszym patronie - Janie Pawle II. Odbyło się to w formie "Parady oszustów". Czworo nauczycieli udzielało odpowiedzi na pytania, ale tylko jeden mówił prawdę. W rolę ekspertów wcielili się: p. Izabela Chyb, p. Anna Frymarkiewicz, p. Beata Śniegowska, p. Radosław Masłowski. Zadaniem uczniów było zdecydowanie, kto mówi prawdę, a kto próbuje oszukać. Rywalizacja była bardzo wyrównana. Zwycięstwo przypadło kilku grupom z IVa, IVb, Va, Vb i VI. Rozegrano również mecz piłki nożnej. Zacięta, acz „zdrowa” rywalizacja toczyła się między drużynami: NAUCZYCIELE I KLERYCY contra UCZNIOWIE. Drużyna seniorów zwyciężyła, ale „łatwo nie było”.

       Zapraszamy jutro do wspólnie spędzonego dnia, który zakończy rekolekcje wielkopostne w naszej szkole.

Zapraszamy do Galerii zdjęć.

...

      Uroczysta Msza Święta zakończyła rekolekcje wielkopostne w naszej szkole. Uczniowie wysłuchali Słowa Bożego, aktywnie brali udział w nauce rekolekcyjnej. Uczennica klasy VII, Julia Lewandowska podziękowała Księżom za zaangażowanie i duchowe przeżywanie z uczniami oczekiwania na Święta Wielkiej Nocy.

     W tym dniu w oczekiwaniu na Mszę Świętą i po Niej, uczniowie rozegrali Mały Mundial, uczniowie klas I - III wzięli udział w konkursie OMNIBUS 2018, a uczniowie klas starszych uczestniczyli w programie "Jestem OK".

Zapraszamy do Galerii zdjęć

.............................................................

Pożegnanie Pani Dyrektor – 28 II

        Tak niedawno, bo 4 września 2017r. wspólnie z „nową” Panią Dyrektor Ireną Zielińską witaliśmy rok szkolny, a dzisiaj przyszło nam się pożegnać. Pracownicy szkoły wspólnie z uczniami przygotowali dla pani dyrektor akademię - niespodziankę. Aby niespodzianka mogła być niespodzianką, to oczywiście pani dyrektor nic o niej nie wiedziała.

        Uczniowie zaśpiewali wzruszające piosenki, recytowali piękne wiersze – pełne podziękowań i życzeń. Były cudowne kwiaty, „ujmujące” i „dietetyczne” prezenty, kolorowe laurki, pyszny tort. A nade wszystko były łzy wzruszenia i smutku … bo „… tak trudno rozstać się…”, bo „… lecz tylko na chwilę…”.

        Wzruszające słowa w imieniu pracowników szkoły do pani dyrektor skierowała pani Teresa Juda. „Nie było dane nam długo cieszyć się z Pani obecności w naszej szkole. Pokazała nam Pani,  z jaką odpowiedzialnością należy kierować placówką, zawsze mając na uwadze dobro uczniów i nas, swoich pracowników. Przekazywała nam Pani wiedzę i umiejętności niezbędne do wypełniania zadań spoczywających na szkole. My, nauczyciele w każdej sytuacji mogliśmy liczyć na Pani  pomoc w dokonywaniu właściwych wyborów. Dzisiaj wszyscy pracownicy szkoły wyrażają ogromną wdzięczność, bo w trudnych chwilach, pomagała nam Pani i dzieliła się z nami własnym doświadczeniem. Mimo wielu własnych zajęć i trosk miała Pani czas dla nas, dodając nam otuchy i pomagając znaleźć optymalne rozwiązania. Praca przy Pani boku była dla nas zaszczytem i wyróżnieniem, gdyż wiedzieliśmy, że w każdej chwili możemy liczyć na wsparcie i pomoc. Dziękujemy za każde słowo, życiową mądrość, otwarte serce i codzienny uśmiech na twarzy. Życzymy Pani mnóstwo radości i sukcesów, spełnienia marzeń, realizacji wyznaczonych celów i tego, by podejmowany trud był źródłem satysfakcji. Dziękujemy!”.

        Wspaniałe, ciepłe słowa do pani dyrektor skierowali goście, którzy włączyli się w konspiracyjne działania związane z pożegnaniem pani dyrektor Ireny Zielińskiej. Głos zabrała również główna bohaterka dnia, czyli pani dyrektor. Nie było to łatwe zadanie, bo łzy wzruszenia utrudniały mówienie. Pani dyrektor podziękowała za współpracę, za serdeczność, za radość, która spotkała ją w tej pracy. Jednocześnie wspólnie z panem wójtem Kazimierzem Kaczmarkiem pogratulowali stanowiska dyrektora szkoły pani Teresie Judzie, która obowiązki dyrektora będzie pełniła od 1 marca 2018r.  

       Na zakończenie spotkania pani dyrektor zaproponowała „wielkie przytulanie”, które przemieniło się w ogromne, gigantyczne przytulanie.

   Pani Dyrektor. Nasze serca i drzwi są zawsze dla Pani otwarte. Zapraszamy!

Zapraszamy do Galerii zdjęć.

.............................................................

OMNIBUS 2018 – 27 II

      Uczniowie klas IV – VII zmagali się z bardzo trudnymi zadaniami, które miały na celu wyłonienie Omnibusa Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Małej Nieszawce. Zadania były różnorodne, podzielone na kategorie oraz przedmioty.  Walka była zacięta. Omnibusem została drużyna reprezentująca klasę IVA. Gratulujemy wszystkim finalistom wiedzy, umiejętności oraz dziękujemy za wspólną, wspaniałą zabawę.

Zapraszamy do Galerii zdjęć.

.............................................................

Program NAUKOBUS – 26/27 II

         Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Programie Naukobus – inicjatywie mającej na celu umożliwienie samodzielnego odkrywania nauki dzieciom z małych miejscowości na terenie całej Polski.

Zapraszamy do Galerii zdjęć.

.............................................................

Bezpieczne ferie zimowe – 9 II

       Tuż przed feriami zimowymi najmłodszym uczniom naszej szkoły policjanci przypomnieli zasady bezpieczeństwa obowiązujące pieszych w ruchu drogowym oraz przypomnieli, jak bezpiecznie wypoczywać, gdzie i w co się bawić, by nie stwarzać zagrożenia dla siebie i innych. Zajęcia z pewnością przyczyniają się do wzrostu świadomości zachowań ryzykownych oraz bezpiecznych wśród uczniów. Policjanci życzyli uczniom i pracownikom szkoły udanego wypoczynku, wielu niezapomnianych wrażeń w „towarzystwie” respektowania zasad bezpieczeństwa.

.............................................................

Ze świata sportu - tenis stołowy

    8 lutego 2018r. naszą szkołę odwiedził trener tenisa stołowego pan  Michał Krzyżanowski z klubu Olender Sport. Trener wraz ze swoimi podopiecznymi zaprezentowali uczniom naszej szkoły różne elementy gry oraz zachęcili wszystkich do wspólnej zabawy.

Zapraszamy do zakładki Sport i Galerii zdjęć.

.............................................................

TŁUSTY CZWARTEK – 8.02.2018r.

     Tłusty Czwartek w naszej szkole był wyjątkowo tłusty, a to za sprawą Rady Rodziców, która ufundowała nam smaczne pączki. Serdecznie dziękujemy.

Zapraszamy do Galerii zdjęć.

.............................................................

BAL KARNAWAŁOWY

      Karnawał to czas radosnej zabawy. 2 lutego 2018r. w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa, w której uczestniczyli uczniowie klas I – III. Na ten dzień sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową, pięknie udekorowaną kolorowymi łańcuchami i gwiazdami.

      Uczniowie prezentowali się wspaniale w różnorodnych strojach. Bal poprowadzili aktorzy z Teatru Vaśka, a rozpoczęli go przedstawieniem pt. „Kopciuszek”. Następnie przy dźwiękach największych przebojów, wszyscy bawili się doskonale. Zabawa karnawałowa była wyśmienita.  

Zapraszamy do Galerii.

.............................................................

Dzień Babci i Dziadka

       Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, pełen wzruszeń i radości. Właśnie z tej okazji 22 stycznia 2018r. w naszej szkole mieliśmy wspaniałych gości. Dla kochanych Babć i Dziadziów uczniowie klas I – III ze swoimi wychowawczyniami przygotowały program artystyczny. Dzieci tańczyły, grały na instrumentach muzycznych, recytowały wiersze, śpiewały piosenki, składały życzenia. Niewątpliwą atrakcją były konkursy, w których udział wzięli dziadkowie, babcie i wnuczęta. Dzieci obdarowały honorowych gości podarunkami i zaprosiły na słodki poczęstunek. Ach, co to był za dzień…

Zapraszamy do Galerii zdjęć.

..............................................................

"SIĘ DZIAŁO" - WOŚP  w naszej szkole

            12 stycznia 2018r. nasza szkoła po raz pierwszy włączyła się w akcję 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Celem akcji było pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”.

            „Więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu” – takie hasło przyświecało organizatorom, uczestnikom i sympatykom tej wyjątkowej imprezy. Od godz. 15.00 wolontariusze kwestowali spacerując po szkole z puszkami, które z każdą minutą robiły się coraz cięższe. Przy wrzuceniu datku do puszki każdy miał możliwość wylosowania  losu – niespodzianki. Najszybciej sprzedano „czerwone” losy, a więc te najdroższe, nieco dłużej na swoich nabywców czekały losy „zielone”, a następnie „żółte”. W ciągu pierwszej godziny sprzedano wszystkie losy, a szczęśliwi nabywcy mogli odbierać niespodzianki w wyznaczonych punktach loterii fantowej.

            Równocześnie w sali gimnastycznej trwały popisy artystyczne, które rozpoczęły się występem dzieci z Publicznego Przedszkola w Małej Nieszawce. Następnie występowali uczniowie naszej szkoły, którzy przygotowali koncert kolęd. Uczniowie śpiewali, grali, tańczyli. Gościem specjalnym była solistka Sara Pach, która porwała widownię do tańca. Występy uczniów i absolwentów przeplatane były licznymi aukcjami gadżetów przekazanych przez przyjaciół WOŚP. Licytacje i całą imprezę w brawurowy sposób poprowadziły panie: Anna Kaźmierczak i Aleksandra Kowalczuk.

O podniebienia uczestników imprezy zadbała „kawiarenka”, w której można było zakupić pyszne, domowe ciasta, gorącą kawę czy herbatę. Zainteresowanie smakołykami było duże i w znacznym stopniu zwiększyło sumę zebranych pieniędzy na wzniosły cel akcji. Dla najmłodszych było malowanie twarzy, a dla ciut starszych szybki kurs z udzielania pierwszej pomocy.

             Organizatorzy WOŚP w Małej Nieszawce składają serdeczne podziękowania darczyńcom, nabywcom licytowanych przedmiotów, występującym artystom, wolontariuszom, osobom dbającym o  ład i porządek oraz wszystkim tym, którzy zaangażowali się w organizację 26 Finału. Dziękujemy za ogromny odzew i zainteresowanie akcją WOŚP, która odbyła się na terenie naszej szkoły.

 

Po przeliczeniu pieniędzy przez Sztab WOŚP

w Toruniu okazało się, że zebraliśmy:

 

7252,13zł

 

Sponsorzy 26. Finału WOŚP w Szkole Podstawowej

im. Jana Pawła II w Małej Nieszawce:

 

- liczne grono Rodziców uczniów naszej szkoły

- ART CERAMIC

- Bar Kuchnia Edyty w Małej Nieszawce

- Centrum Sportu i Rekreacji OLENDER w Wielkiej Nieszawce

- Cukiernia Lucynka w Małej Nieszawce

- Deco Word Barbara Widlińska

- Eidos Fashion Danuta Grankowska

- EUROGRAWER

- Firma Handlowo – Usługowa Państwa Iwińskich

- Firma Handlowo – Usługowa Państwa Rosińskich

- Firma Handlowo – Usługowa Rumtex Łukasz Rumiński – Mała Nieszawka

- Gospodarstwo Agroturystyczne Ranczo w Małej Nieszawce

- Kazimierz Kaczmarek - Wójt Gminy Wielka Nieszawka

- Mobilna Stylizacja Paznokci Pazurek – Mała Nieszawka Marta Szablewska

- Nadleśnictwo Cierpiszewo – Lasy Państwowe

- Pizzeria Mamma Mia w Wielkiej Nieszawce

- P.P.H.U. Witpol w Małej Nieszawce

- Pracownicy SP im. Jana Pawła II w Małej Nieszawce

- Przychodnia Weterynaryjna Sylwia Czerwińska – Mała Nieszawka

- Salon Fryzjerski Chantal w Toruniu

- Salon Kosmetyczny Kubana w Małej Nieszawce

- Studio Urody w Małej Nieszawce Urszula Śliżewska

- Szkoła Języków Obcych EMPiK w Toruniu

- TAMADA Agencja Artystyczna z Torunia

                                                                                     Do zobaczenia za rok!

                                                                                          Sie ma!

Zapraszamy do Galerii zdjęć.

.............................................................

I Orszak Trzech Króli

Mędrcy świata Monarchowie,
Gdzie śpiesznie dążycie?
Powiedzcież nam, Trzej Królowie,
Chcecie widzieć Dziecię?

        6.01.2018 r. w Gminie Wielka Nieszawka odbył się I Orszak Trzech Króli. Organizatorami orszaku byli: Wójt Gminy Wielka Nieszawka, Proboszcz Parafii pw. N.M.P. Królowej Polski w Cierpicach, Proboszcz Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Małej Nieszawce.

        Uroczystość rozpoczęła się odprawieniem mszy świętej w kaplicy w Małej Nieszawce oraz w kościele w Cierpicach. Następnie barwne orszaki wyruszyły w pochodzie do CSiR w Wielkiej Nieszawce. Zgromadzonych gości powitali: wójt gminy – Pan Kazimierz Kaczmarek, Kanonik Zygmunt Kwiatkowski, Proboszcz Tomasz Pokornowski. Na scenie obok Olendra w pobliżu bożonarodzeniowej szopki program artystyczny zaprezentowali: dzieci z gminnych placówek oświatowych, Muzyczna Grupa GAMA,  grupa wokalna PULS, młodzieżowy zespół wokalny MIXTER, zespół WSPOMNIENIE, zespół „LEŚNA KRAINA”, Schola Parafialna z Cierpic, Dominika Wyborska, zespół Slavic Voices w składzie: Magdalena Cysewska, Michał Hajduczenia, Jakub Pruszek, Karol Bartosiński.

        Dużą atrakcją I Orszaku Trzech Króli były różnorodne stroje jej uczestników, zarówno dzieci, jak i dorosłych. Orszak z Małej Nieszawki prowadził dostojny król na pięknym koniu. Dziękujemy Pani Kasi Streich za uatrakcyjnienie Orszaku Trzech Króli.

 

Zapraszamy do Galerii zdjęć.

.............................................................

Jasełka w naszej szkole

       22 grudnia 2017r. w naszej szkole odbyły się jasełka bożonarodzeniowe. Zostały przygotowane przez uczniów uczęszczających do szkolnej świetlicy. Nad całą oprawą słowno – muzyczną czuwały Panie: Agnieszka Kiełbasiewicz i Agnieszka Bejger.

       O godzinie 10.00 uczniowie wraz z nauczycielami udali się do sali gimnastycznej, która „powitała” wszystkich przepiękną scenerią. Na pierwszym planie widniały szopka, ognisko, ośnieżone drzewa. Przedstawienie rozpoczęło się wystąpieniem Pani dyrektor Ireny Zielińskiej, która powitała gości, sympatyków i pracowników szkoły oraz uczniów. Następnie głos zabrał Ksiądz Tomasz Pokornowski, który w imieniu własnym i Księdza Kanonika Zygmunta Kwiatkowskiego -proboszcza naszej parafii życzył zgromadzonym: otwartości na innych, zwykłego uśmiechu i gestu podania ręki drugiemu człowiekowi, Świąt spędzonych w gronie rodzinnym.

       Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Piękny śpiew pastorałek i piosenek świątecznych uświadomił wszystkim i  przypomniał o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko. Kiedy część artystyczna dobiegła końca, aktorzy otrzymali gromkie brawa. Występ był niezwykłym przeżyciem dla uczniów, nauczycieli i zaproszonych gości.

       Po zakończonym spektaklu głos zabrała  Pani dyrektor, która podziękowała uczniom za występ oraz złożyła wszystkim życzenia świąteczne. Pani dyrektor życzyła zebranym: magicznego wieczoru wigilijnego, nieustającego zdrowia, spokoju, radości, rodzinnej atmosfery przy świątecznym stole, a na Nowy Rok – szczęścia i realizacji osobistych oraz zawodowych planów. Przy tej wyjątkowej okazji Pani dyrektor podziękowała tym, którzy wspierają szkołę i służą jej pomocą. „Aniołowie są wśród nas” – Dziękujemy!

 

Zapraszamy do Galerii zdjęć.

.............................................................

Z potrzeby serca...

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”. Jan Paweł II

        Tuż przed świętami nasza szkoła wzięła udział w akcji charytatywnej na rzecz podopiecznych Hospicjum "Nadzieja" w Toruniu.  20 grudnia 2017r. reprezentanci klas III-VII wraz z p. J. Muzioł i p. A. Kowalczuk odwiedzili dzieci i młodzież z Oddziału Pielęgnacyjno Opiekuńczego przy ul Włocławskiej. Dzięki hojności całej społeczności szkolnej: uczniów, nauczycieli, rodziców i pracowników naszej szkoły podopieczni hospicjum zostali obdarowani m.in. środkami do pielęgnacji ciała, odzieżą, matami do ćwiczeń, kolorowymi pościelami i ręcznikami.

       Pani prezes Aleksandra Ruszczak poświęciła naszym uczniom wiele czasu opowiadając o specyfice pracy z chorymi, niepełnosprawnymi dziećmi, oprowadzając gości z Małej Nieszawki po wszystkich zakątkach budynku. Sami podopieczni byli bardzo zaciekawieni naszą wizytą, obdarowali nas ciepłymi spojrzeniami i uśmiechami. Dziękujemy za bardzo serdeczne przyjęcie i możliwość poznania pacjentów i pracowników oddziału.

 

Zapraszamy do Galerii zdjęć.

.............................................................

        W grudniu uczniowie Małego i Dużego Samorządu Szkolnego zorganizowali zbiórkę karmy, kocyków i innych artykułów dla zwierząt z Toruńskiego Schroniska dla Zwierząt. Dziękujemy bardzo wszystkim darczyńcom, a  Pani Marioli Staniszewskiej za pomoc w transporcie darów.

.............................................................

Mikołajkowy Turniej Unihokeja - 8 XII

         W naszej szkole zorganizowana została kolejna edycja Mikołajkowego Turnieju Unihokeja. W turnieju rywalizowało pięć drużyn złożonych z naszych uczniów, absolwentów, rodziców, nauczycieli. Była rywalizacja sportowa, kulturalny doping, smaczna grochówka, a przede wszystkim dobra zabawa! W tym roku puchar za zwycięstwo trafił do drużyny Absolwentów, drugie miejsce zajęli Nauczyciele, a trzecie Rodzice! Wszystkim serdecznie gratulujemy! Szczegółowe wyniki spotkań zostały zamieszczone w zakładce Sport.

Zapraszamy do Galerii zdjęć.

.............................................................

Mikołajki w naszej szkole

       Mikołajki, to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka. Nie ma znaczenia, czy jest się uczniem klasy I, czy klasy VII, zawsze tak samo z niecierpliwością czeka się na mikołajkowe niespodzianki. Uczniowie naszej szkoły w tym dniu pojechali do CSiR w Wielkiej Nieszawce, gdzie wspaniale spędzili czas na basenie. Spotkali tam również Mikołaja, który dla każdego miał słodki upominek.  Z ogromnym aplauzem uczniów spotkał się także prezent od Rady Pedagogicznej. Jutro, czyli 7 grudnia wszystkich uczniów w naszej szkole obowiązuje "numer 0", co oznacza, że nie będzie klasówek, kartkówek, sprawdzianów, a ponadto nauczyciele nie będą uczniów "odpytywać". Natomiast prezent od pracowników niepedagogicznych już od samego rana cieszył oczy wszystkich, którzy przekroczyli próg szkoły. Była to pięknie ubrana świąteczna, pachnąca choinka, a właściwie nawet dwie - każdy hol szkoły ozdabia śliczna choinka.

      Reasumując, wszyscy uczniowie naszej szkoły otrzymali prezenty MIKOŁAJKOWE:

 • od Wójta Gminy Wielka Nieszawka  - mikołajkowe wyjazdy uczniów do CSiR OLENDER w Wielkiej Nieszawce + słodki upominek,
 • od Rady Pedagogicznej - szczęśliwy numerek "0"  - 7 grudnia 2017 r. (czwartek),
 • od Pracowników niepedagogicznych - pięknie ubraną świąteczną choinkę.

Zapraszamy do Galerii zdjęć.  

.............................................................

Podsumowanie priorytetu dydaktyczno - wychowawczego: "Czytanie jest w modzie, więc czytaj wszędzie: w domu, w szkole i w ogrodzie" - 30 XI

      Dzisiaj uczniowie naszej szkoły spotkali się na apelu, by podsumować priorytet dydaktyczno - wychowawczy. Uczniowie każdej klasy zaprezentowali wytwory swojej wspólnej pracy oraz opowiedzieli, jakie podjęli działania w ramach propagowania czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

      Na zakończenie apelu pani Dyrektor wręczyła dyplomy dla NAJ... najaktywniejszego ucznia, najpilniejszego ucznia, najbardziej kulturalnego ucznia. Gratulacjom nie było końca.

Zapraszamy do Galerii zdjęć.

.............................................................

Światowy Dzień Życzliwości

       21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości.

Ideą Dnia Życzliwości jest przypomnienie ludziom o tym, że życzliwość może stać sie podstawą do budowania pomyślnych relacji między ludźmi na całym świecie.

     W naszej szkole życzliwość gości każdego dnia, dlatego uczniowie oraz nauczyciele bardzo chętnie uczestniczyli w obchodach tego dnia. Uczniowie wykonali kolorowe kotyliony, którymi rano wymienili się życząc sobie miłego dnia. W całej szkole zawisły kolorowe cytaty związane z życzliwością, dobrocią, chęcią niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. W klasach odbywały się rozmowy, zabawy, quizy; a wszystko to przebiegało w niezwykle miłej i sedrecznej atmosferze.

.............................................................

I Przełajowy Bieg Niepodległości

        10 listopada 2017r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w I Przełajowym Biegu Niepodległości. W biegu łącznie wzięło udział około 70 uczestników (w tym 62 uczniów naszej szkoły i 5 osób dorosłych), którzy rywalizowali w pięciu kategoriach wiekowych: klasy IV (28 uczestników), klasy V (14 uczestników), klasy VI-VII (20 uczestników), osoby powyżej 14 roku życia (2 uczestników), osoby powyżej 20 roku życia (3 uczestników). Najlepsi biegacze otrzymali nagrody i medale. Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali ciepłą herbatę i poczęstunek. Dodatkowo klasa IV A, która najliczniej (procentowo) wzięła udział w biegu, otrzymała nagrodę w postaci „numeru 0” dla całej klasy w wybranym dniu zajęć szkolnych.

Zapraszamy do Galerii zdjęć i do zakładki Sport.

.............................................................

"Orzeł Biały - Nasza Duma"

        10 XI 2017r. siedem dziewcząt, uczęszczających na co dzień do świetlicy szkolnej wzięło udział w nietypowej lekcji historii na Dworcu Głównym PKP w Toruniu. Trzecioklasistki usłyszały pieśni patriotyczne w wykonaniu chóru "Leśna Kraina" z Cierpic, odpowiadały na zagadki o historii naszego kraju, wykonywały prace plastyczne, wybijały znaczki z godłem państwowym oraz zwiedzały Kolejową Izbę Tradycji. Plakaty dziewczynek na temat symboli narodowych wzięły udział w wystawie prac uczniów z naszego regionu pt. "Orzeł Biały - Nasza Duma", którą można oglądać na dworcu.

Zapraszamy do Galerii zdjęć.

.............................................................

           10 listopada 2017r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W tym roku przypada 99 rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę wolności w 1918r., po 123 latach zaborów.

           Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły przez poczet sztandarowy oraz wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego. Scenariusz montażu słowno - muzycznego obejmował treści historyczne, pieśni i wiersze. W bardzo ciekawy i obrazowy sposób przedstawiono losy naszej Ojczyzny, począwszy od zaborów, a skończywszy na roku 1918. Występ uświetniony został przez występ 66 Drużyny Harcerskiej „Niebios”. Uczniowie z zainteresowaniem i w skupieniu obejrzeli i wysłuchali tej szczególnej lekcji historii. Program artystyczny przygotowany został przez uczniów klas: IVa, IVb oraz Va pod kierunkiem pań: Izabeli Chyb i Agnieszki Anyszki.

 

Zapraszamy do Galerii zdjęć.

.............................................................

Ochrona przeciwpowodziowa - 7 XI 

          7 listopada 2017r. w naszej szkole odbyła się prelekcja dla uczniów klas V - VII  i mieszkańców naszej gminy na temat poprawy ochrony przeciwpowodziowej.

.............................................................

Podsumowanie priorytetu dydaktyczno - wychowawczego: "Przemocy mówimy – NIE!" - 3 XI

Dzień bez agresji 

       3 listopada 2017r. obchodziliśmy w szkole „Dzień bez agresji”. Wszyscy uczniowie mieli nietypowe lekcje. Zamiast książek i zeszytów przynieśli do szkoły: mnóstwo uśmiechu, ciekawe pomysły, chęci do pracy indywidualnej i zespołowej oraz dużo, dużo pozytywnej energii. Uczniowie rozłożyli agresję na „czynniki pierwsze”. Rozmawiali min. o przemocy w świecie realnym, jak i wirtualnym. Oprócz dyskusji, tworzenia zasad „Klasy bez agresji”,  klasowych herbów, rymowanek, rozwiązywania krzyżówek, pracy z termometrem złości, oglądania filmików; nasi uczniowie obejrzeli przedstawienie profilaktyczne pt. „Królewna Śnieżka –inaczej” w wykonaniu nauczycieli. Zarówno przedstawienie, jak i gra aktorów zdobyła uznanie odbiorców. Wielkie brawa! Na zakończenie tego dnia uczniowie z klas IV-VII zmierzyli się z nauczycielami w grze  „Dwa ognie”. Nauczyciele zwyciężyli, ale liczyła się dobra zabawa, a nie wynik meczu. Sądząc po reakcji publiczności, zabawa była przednia.  W tym dniu nie było „wygranych” i "przegranych”, wszyscy – mali i duzi udowodnili, że nie ma sytuacji bez wyjścia i wspólnymi siłami można pokonać wszystkie przeciwności losu.

Zapraszamy do Galerii zdjęć.

.............................................................

Dzień Papieża Jana Pawła II - 26 X  

      16 października 1978r., arcybiskup krakowski kardynał Karol Wojtyła jako pierwszy kardynał z Polski, został wybrany na papieża i przybrał imię - Jan Paweł II. 16 października 2002r., Jan Paweł II wprowadził do Różańca Tajemnice Światła.

       Dzisiejsza uroczysta akademia w naszej szkole zostala poświęcona osobie świętego Jana Pawła II. Wspaniałe widowisko przygotowane przez grupę uczniow z klas: IVB, VA, VB, II pod kierunkiem pani Anny Kiełkowskiej, było pouczającą lekcją o naszym patronie. Został upamiętniony pontyfikat Jana Pawła II oraz była to okazja do przypomnienia tego, czego papież nauczał.

Zapraszamy do Galerii zdjęć.

................................................................................

Święto Edukacji Narodowej - 13 X  

         Z okazji Święta Edukacji Narodowej w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Pani dyrektor Irena Zielińska powitała zaproszonych gości, grono pedagogiczne, pracownikow administracji i obsługi oraz uczniów. Pani dyrektor podziękowała wszystkim pracownikom szkoły za pełną zaangażowania i kreatywności pracę z dziećmi oraz życzyła dalszych sukcesów i satysfakcji w pracy zawodowej.

         Część artystyczną wykonali uczniowie klasy VB i VI, a nad przebiegiem czuwała pani Anna Frymarkiewicz.

         Z okazji Święta Edukacji Narodowej w uznaniu osiągnięć w pracy dydaktyczno - wychowawczej i za pracę na rzecz szkoły nagrodę otrzymały:

- pani Teresa Juda - Nagroda Wójta Gminy Wielka Nieszawka

- pani Teresa Juda - Nagroda Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Małej Nieszawce

- pani Jolanta Telak - Nagroda Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Małej Nieszawce

- pani Joanna Jóźwiak - Nagroda Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Małej Nieszawce

- pani Aleksandra Kowalczuk - Nagroda Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Małej Nieszawce

- pani Agnieszka Kiełbasiewicz - Nagroda Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Małej Nieszawce

- pani Bogusława Lewandowska - Nagroda Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Małej Nieszawce

- pani Katarzyna Wawrzyniak - Nagroda Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Małej Nieszawce

Zapraszamy do Galerii zdjęć.

.............................................................

Ślubowanie pierwszaków - 13 X  

            13 października 2017r. to był wyjątkowy dzień dla dzieci z klasy I. Zostały wówczas przyjęte w poczet uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Małej Nieszawce. Zanim to nastąpiło pani dyrektor Irena Zielińska powitała zgromadzonych gości, a nade wszystko bohaterów dzisiejszego dnia. Dzieci z uwagą słuchały skierowanych do nich słów i w skupieniu oczekiwały na moment pasowania. Jednak, by ta "wielka chwila" mogła nadejść, dzieci musiały zaprezentować się, co też niezwłocznie uczyniły. Pierwszacy śpiewali piękne piosenki, grali na instrumentach, recytowali wiersze; udowodnili, że znają przepisy ruchu drogowego, że kochają swoją Ojczyznę. Nad występem małych artystów czuwały Panie: Ewa Rumińska - wychowawczyni klasy I i Grażyna Zasadowska - nauczyciel wspomagający.

            Nadszedł moment uroczystego ślubowania. Dzieci z bijącym sercem powtarzały słowa ślubowania. Przyrzekały być dobrym i uczciwym, strzec honoru szkoły, szanować nauczycieli i rodziców, uczyć się tego, co piękne. Następnie nastąpiło pasowanie dzieci na uczniów i choć ołówek wyglądał dość groźnie, to uśmiech Pani dyrektor sprawił, że dzieci dzielnie przyjęły jego "ciężar i moc".

           Po zakończeniu części oficjalnej zaproszeni goście, rodzice i uczniowie klasy I udali się do swojej sali lekcyjnej na poczęstunek. To był piękny dzień.

Zapraszamy do Galerii zdjęć.

.............................................................

Sport to zdrowie...- 12 X  

           Szkołę odwiedzili dzisiaj piłkarze futsalowej drużyny FC Toruń - Tomasz Kriezel oraz trener drużyny dziecięcej Futsal Kids Toruń - Marcin Gębicki. Opowiedzieli uczniom o futsalu, czyli piłce halowej oraz o swoich treningach i zawodach.  Przeprowadzili także trening dla uczniów naszej szkoły. To była doskonała zabawa!

Zapraszamy do Galerii zdjęć.

.............................................................

Chrzest pierwszaków - 11 X  

         Już wkrótce dzieci z klasy I zostaną przyjęte w poczet uczniów naszej szkoły. Nastąpi wówczas pasowanie i ślubowanie pierwszaków. Ten wyjątkowy dla dzieci dzień jest poprzedzony w naszej szkole „chrztem”. Imprezę organizują starsi uczniowie, a nad przebiegiem czuwa Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami. Aby tradycji stało się zadość, w tym roku również dzieci z klasy pierwszej były poddawane różnym próbom sprawnościowym i niezwykłym egzaminom. Podczas wspólnych zabaw, wesołych konkurencji pierwszacy udowodnili, że są już gotowi do ślubowania i pasowania na ucznia. Dzień ślubowania i pasowania już tuż, tuż… 13 października 2017r.  

Zapraszamy do Galerii zdjęć.

.............................................................

Podsumowanie priorytetu dydaktyczno - wychowawczego: "Płynie Wisła, płynie po polskiej krainie"- 5 X   

          Rok 2017 jest Rokiem Rzeki Wisły. Uczniowie naszej szkoły we wrześniu podjęli wiele inicjatyw, które miały na celu spopularyzowanie "królowej polskich rzek". Na apelu podsumowującym priorytet dydaktyczno - wychowawczy uczniowie poszczególnych klas zaprezentowali swoje projekty. Uczniowie recytowali samodzielnie napisane wiersze o Wiśle, śpiewali piosenki. W formie plakatów przedstawili Wisłę, jej źródło, największe miasta, przez które rzeka przepływa, dopływy Wisły oraz jej ujście. Obejrzeli inscenizację "Legendy o Wiśle" w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Dzieci pracowały w zespołach, wspólnie podejmowały decyzje i dzięki temu wszyscy czuli się odpowiedzialni za wykonane zadanie.

Zapraszamy do Galerii zdjęć.

.............................................................

VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia- 29 IX      

          Nasza szkoła uczestniczyła VII Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia organizowanym pod hasłem: Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają! Akcja miała na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mieli okazję nadrobić te zaległości, a dorośli mogli popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia. Już od poniedziałku uczniowie powtarzali tabliczkę mnożenia rozwiązując zagadki matematyczne. Natomiast w piątek na szkolnych korytarzach w czasie przerw trudno było przejść, by nie spotkać egzaminatorów, którzy sprawdzali znajomość tabliczki mnożenia. „W krzyżowy, matematyczny ogień” byli brani uczniowie, pracownicy szkoły, rodzice i goście, którzy tego dnia pojawili się w szkole. Egzaminatorzy po zdanym egzaminie wręczali zwycięzcom odznaki Experta Tabliczki Mnożenia. Akcja spotkała się z bardzo miłym odzewem uczniów i osób dorosłych. Tegoroczne odchody VII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia możemy uznać za bardzo udane.

Zapraszamy do Galerii zdjęć.

.............................................................

Próbny alarm przeciwpożarowy- 28 IX        

        W trosce o bezpieczeństwo uczniów i pracowników w naszej szkole przeprowadzony został próbny alarm przeciwpożarowy połączony z ewakuacją uczniów i pracowników z budynku szkoły. Cała akcja przebiegła bardzo sprawnie i w wyznaczonym czasie. Po usłyszeniu alarmu, uczniowie oraz pracownicy opuścili budynek szkoły i z miejsca zbiórki, obserwowali akcję strażaków.  Dziękujemy strażakom z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 2 w Toruniu za przeprowadzenie próbnego alarmu przeciwpożarowego.  

.............................................................

Żywa lekcja historii - 25 IX

       Uczniowie klas V – VII wzięli udział w spotkaniu z mieszkańcem i  radnym gminy Wielka Nieszawka  oraz wielkim pasjonatem historii panem  Krzysztofem  Czarneckim. Pan Krzysztof w bardzo ciekawy sposób opowiadał uczniom o wybuchu II wojny światowej. Pokazał uczniom zebrane  pamiątki z tego okresu, m.in. karabiny, granaty, menażki, banknoty, stare gazety.
      Wyjątkową chlubą pasjonata historii jest pieczątka, dzisiaj nieistniejącej, szkoły w Wielkiej Nieszawce. W miejscu, w którym obecnie znajduje się urząd gminy, była szkoła. A jeszcze wcześniej - zbór mennonicki. Pan Krzysztof pieczątkę otrzymał od sąsiadki. Pan Czarnecki posiada również banknoty z XIX wieku czy stare telefony i zegary. Jak podkreśla, najcenniejsze spośród jego czasomierzy są te, na których widnieje nazwa Metron. 

       Uczniowie z wielkim zaciekawieniem wysłuchali naszego gościa, zadawali również ciekawe pytania, a na koniec podziękowali panu Czarneckiemu ogromnymi brawami. Jeszcze raz bardzo dziękujemy.

Zapraszamy do Galerii zdjęć.

..........................................................................

Gminny Turniej Rodzinny- 23 IX

            W sobotę, 23 września 2017r. Lokalna Grupa Działania Podgrodzie Toruńskie była organizatorem Gminnego Turnieju Rodzinnego  przy boisku Orlik w Małej Nieszawce. Rodzice, ciocie, wujkowie oraz dziadkowie razem z dziećmi brali udział w konkurencjach sportowych, za które najsprawniejsi zawodnicy otrzymywali puchary i nagrody rzeczowe - planszowe gry rodzinne.

              Na scenie gościł m.in. chór seniora, przedszkolaki oraz solistki z naszej gminy. Turniej został zorganizowany również we współpracy z nauczycielami naszej gminy. Wszyscy uczestnicy sobotniej imprezy bawili się doskonale.

.............................................................

BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY- 21 IX

         Policjanci z Komisariatu Policji Toruń - Podgórz przeprowadzili z uczniami zajęcia związane z bezpiecznym poruszaniem się po drogach. Uczniowie bardzo chętnie włączyli się do zabaw i dzięki temu wiedzą, jak być pieszym uczestnikiem ruchu, jak reagować w sytuacjach zagrożenia, co zrobić, gdy ktoś potrzebuje pomocy. Każdy uczeń przypomniał sobie numery alarmowe. "Bezpieczna droga do szkoły" obowiązuje małego i dużego pieszego oraz autem kierującego!

Zapraszamy do Galerii zdjęć.

.........................................

Występy tancerzy z Centrum Tańca GABI - 21 IX

         Ogólnopolska Szkółka Tańca i Dobrych Manier, to program, w którym wszystkie dzieci wygrywają! Jego odbiorcami i uczestnikami są dzieci w wieku 6 - 12 lat, bez względu na predyspozycje.

          Uczniowie naszej szkoły również wzięli udział w krótkich zajęciach - pokazie prezentowanym przez tancerzy. Dzieci doskonale bawiły się wspólnie z Rositą i Gunterem oraz miały okazję utrwalić "pięć magicznych słów".

Zapraszamy do Galerii zdjęć.

.................................................................

Akcja "Sprzątanie Świata" - 15 IX

           W Polsce po raz dwudziesty czwarty odbyła się akcja „Sprzątanie Świata”, która w tym roku przebiegała pod hasłem: „Nie ma śmieci - są surowce”. Jej celem było zwrócenie uwagi na to, że przedmioty, które nazywamy śmieciami, są w rzeczywistości surowcami i poprzez odpowiednią segregację, można je ponownie wykorzystać.

           Uczniowie naszej szkoły włączyli się w akcję porządkowania terenu wokół szkoły i terenów do niej przylegających. Każda klasa sprzątała wyznaczone miejsce, a było to poprzedzone rozmowami n/t konieczności dbania o środowisko naturalne oraz konieczności segregowania śmieci.

          Uczniowie przygotowali makietę pt. „Nie ma śmieci - są surowce”, która znajduje się w holu szkoły.

Zapraszamy do Galerii zdjęć.

........................................................................................

Międzynarodowy Dzień Kropki - 15 IX

           Uczniowie naszej szkoły dołączyli do szkół świętujących Międzynarodowy Dzień Kropki,  który ma na celu wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości, ma zachęcić do działania, tworzenia. Ponadto przesłanie tego święta brzmi: „Uwierz w siebie! Każdy ma jakiś talent!”

.......................................................................................

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

         Dzień rozpoczęcia roku szkolnego, to wyjątkowa chwila w życiu każdego ucznia. Po długiej, wakacyjnej przerwie - powrót do szkoły. Inauguracja roku szkolnego 2017/2018 w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Małej Nieszawce rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem szkolnego hymnu. Następnie głos zabrał Wójt Gminy Wielka Nieszawka pan Kazimierz Kaczmarek, który przedstawił nową Panią Dyrektor Irenę Zielińską oraz złożył wszystkim zgromadzonym życzenia na nowy rok szkolny. Pani dyrektor w ciepłych słowach zwróciła się do uczniów, rodziców, nauczycieli i zgromadzonych gości życząc im wielu sukcesów i pomyślności w nowym roku szkolnym. Głos zabrali również zaproszeni goście, którzy nie szczędzili miłych słów zwracając się do obecnych na uroczystości. Część artystyczną wykonali uczniowie klasy VI oraz uczennica klasy IIIc, a odpowiedzialna za przygotowanie imprezy była pani Teresa Juda. Po części oficjalnej uczniowie udali się do sal lekcyjnych na spotkanie ze swoimi wychowawcami.

Zapraszamy do Galerii zdjęć

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Małej Nieszawce
  ul, Toruńska 64
  87-103 Toruń
 • (56) 678-10-67
  508-391-887

Galeria zdjęć