klasa IIa

Ozoboty i kody offline

Na dodatkowych zajęciach GMR świetnie się bawimy poznając możliwości pracy z ozobotami oraz kodowania informacji offline. Poznaliśmy również dyktanda graficzne, potrafimy odnaleźć drogę wg podanych instrukcji. Rozwijamy się i świetnie bawimy jednocześnie.

Oto kilka wspominek z naszych zajęć:

24 października wzięliśmy udział w akcji

"Rozbłyśnij Rozsądkiem - Załóż Odblask "

25 października - W Młynie Wiedzy -

Wzięliśmy udział w krótkiej, ciekawej prezentacji na temat wszechświata. Następnie z kartami pracy, podzieleni na grupy, sprawdzaliśmy, czy podane stwierdzenia są prawdziwe. Na każdym piętrze czekały na nas nowe wyzwania, którym doskonale sprostaliśmy.

Bawiliśmy się znakomicie. Najlepszym doświadczeniem było "koło chomika", w którym próbowaliśmy własnych sił - co wcale nie było takie proste. :D

Spotkanie z kotem, dziecięcym terapeutą - 21 II -

Niecodziennym gościem był kot o imieniu Diego, rasy norweski leśny. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu. Poznali wszystkie obowiązki względem kotów oraz ciekawostki, np.:

- zdrowy kot powinien otrzymywać specjalną maść na odkłaczanie, by minimum raz w tygodniu oczyścić z nadmiaru kłaczków żołądek (szczególnie ważne u długowłosych ras),

- wąsy u wszystkich kotów noszą nazwę "wibrysy"

- rasy zwierząt z rodziny kotów mieszkających w Polsce i na świecie oraz gatunki zagrożone wyginięciem

Cała klasa na koniec przybiła z Diego "piątkę" i poprosiła o kolejną wizytę w ich klasie.