Kształcenie na odległość

 

 

.................................................................................................

14.05.2021

Zarządzenie dyrektora szkoły dotyczące nauki stacjonarnej w klasach I - III oraz nauki hybrydowej w klasach IV - VIII od 17.05.2021 do 28.05.2021 r.

Zarzadzenie_nr_34_Nauczanie_stacjonarne_1_3_i_hybrydowe_4_8(1).pdf

...................................................................................................

30.04.2021

Zarządzenie dyrektora szkoły dotyczące nauki stacjonarnej w klasach I - III oraz nauki zdalnej w klasach IV - VIII od 4.05.2021 do 14.05.2021 r.

Zarzadzenie_nr_32_nauczanie_stacjonarne_1-3_i_zdalne_4-8(1).pdf

...................................................................................................

22.04.2021

Zarządzenie dyrektora szkoły dotyczące nauki hybrydowej w klasach I - III od 26.04.2021 do 2.05.2021 r.

ZARZaDZENIE_NR_31_nauka_hybrydowa(1).pdf

20210422-Rozporzadzenie_wydawane_na_podstawie_art_30b_(COVID-19).docx

..........................................................................................................

18.03.2021

Od 22 marca do 11 kwietnia 2021 roku uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych będą uczyli się zdalnie – to najważniejsza zmiana w funkcjonowaniu szkół i placówek wprowadzona z powodu pogarszającej się sytuacji epidemicznej. Również uczniowie szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych: sportowych, mistrzostwa sportowego, szkół z oddziałami sportowymi i oddziałami mistrzostwa sportowego będą realizowali wszystkie zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. W pozostałych przypadkach zostają utrzymane dotychczasowe zasady.

Źródło:

https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/wracamy-czasowo-do-nauki-zdalnej-w-szkolach

Rozporzadzenie_wydawane_z_art_30b_(COVID-19).docx

ZARZaDZENIE_nr_25_w_sprawie_nauczanie_zdalne_od_22_marca_2021(1).pdf

.........................................................................................................

Warszawa, 14 stycznia 2021 r.

 

Organizacja nauki w szkołach i placówkach po feriach

 

Od poniedziałku, 18 stycznia br. uczniowie klas I-III szkół podstawowych, a także uczniowie szkół specjalnych wracają do nauki stacjonarnej w ścisłym reżimie sanitarnym. Nadal będzie można realizować praktyczną naukę zawodu w szkołach i placówkach prowadzących kształcenie zawodowe. Uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, placówek kształcenia ustawicznego i centrów kształcenia zawodowego nadal będą się uczyć zdalnie, poza wyjątkami dotyczącymi kształcenia zawodowego. Przedstawiamy szczegóły dotyczące organizacji funkcjonowania szkół i placówek po feriach.

 

Nauka w klasach I-III szkół podstawowych

 

W okresie od 18 do 31 stycznia 2021 r. nauka w klasach I-III szkoły podstawowej będzie odbywała się stacjonarnie. Mając na uwadze zapewnienie bezpieczeństwa uczniom i nauczycielom, opracowaliśmy wytyczne MEiN, MZ i GIS w sprawie reżimu sanitarnego dla tych klas.

 

 

Nauka w szkołach i placówkach specjalnych

 

Od 18 stycznia br. do szkoły wracają uczniowie klas I-III szkół podstawowych specjalnych, w tym funkcjonujących w specjalnych ośrodkach szkolno-wychowawczych oraz w podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej.

 

Podobnie jak przed feriami dyrektorzy szkół podstawowych specjalnych w zakresie dotyczącym klas IV-VIII, szkół ponadpodstawowych specjalnych, w tym funkcjonujących w specjalnych ośrodkach szkolno-wychowawczych, w podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej oraz ośrodkach rewalidacyjno-wychowawczych, decydują o trybie nauczania i prowadzenia zajęć.

 

Ograniczenie funkcjonowania, tak jak do tej pory, nie będzie dotyczyło szkół podstawowych specjalnych i szkół ponadpodstawowych specjalnych funkcjonujących w młodzieżowych ośrodkach wychowawczych i młodzieżowych ośrodkach socjoterapii ze względu na specyfikę ich działania.

 

Zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe w kształceniu zawodowym

 

Od poniedziałku, 18 stycznia br. szkoły i placówki prowadzące kształcenie zawodowe,

na takich zasadach jak przed feriami, mogą prowadzić kształcenie praktyczne z zachowaniem reżimu sanitarnego, w określonych warunkach organizacyjnych.

 

Zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe w ramach praktycznej nauki zawodu mogą być prowadzone w grupach umożliwiających zachowanie dystansu społecznego, w wybranych dniach tygodnia, w wymiarze nieprzekraczającym 10 godzin tygodniowo. Dotyczy to szkół prowadzących kształcenie zawodowe, centrów kształcenia zawodowego oraz placówek kształcenia ustawicznego realizujących praktyczną naukę zawodu w ramach kształcenia zawodowego lub ustawicznego.

 

Przy zachowaniu zasad właściwych dla zakładów pracy możliwe będzie także prowadzenie praktycznej nauki zawodu u pracodawców lub w indywidualnych gospodarstwach rolnych.

Praktyki zawodowe w zawodach morskich ze względu na swoją specyfikę nie podlegają ograniczeniu w zakresie dopuszczalnej liczby godzin w tygodniu.

 

Uczniowie branżowych szkół I stopnia, będący młodocianymi pracownikami, nadal mogą odbywać praktyki u pracodawców, o ile u pracodawcy nie występują zdarzenia, które ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną mogą zagrozić ich zdrowiu.

 

Nauka zdalna na terenie szkoły dla uczniów potrzebujących wsparcia

 

Dyrektor szkoły nadal ma obowiązek zorganizować zajęcia w szkole lub umożliwić uczniom realizację zajęć zdalnych w szkole (dotyczy szkół podstawowych ogólnodostępnych i integracyjnych), którzy z uwagi na rodzaj niepełnosprawności lub z powodu innych ważnych przyczyn nie mogą uczyć się w domu.

 

Opieka świetlicowa dla najmłodszych uczniów

 

Dyrektorzy szkół podstawowych, w tym artystycznych, w których jest prowadzone kształcenie ogólne w zakresie podstawy programowej, są zobowiązani do prowadzenia działalności opiekuńczej dla uczniów klas I-III.

 

Działalność domów wczasów dziecięcych i szkolnych schronisk młodzieżowych

 

Zamknięte będą publiczne i niepubliczne domy wczasów dziecięcych i szkolne schroniska młodzieżowe. Placówki te organizują dla dzieci i młodzieży zajęcia na terenie swoich obiektów. Z uwagi na ograniczenia związane z epidemią obecnie nie mogą realizować swoich statutowych zadań.

 

Konsultacje dla zdających egzaminy

 

Dyrektorzy szkół nadal mogą organizować uczniom klas ósmych oraz klas maturalnych konsultacje indywidualne lub w małych grupach.

 

Organizacja konkursów, olimpiad lub turniejów w szkole, centrum lub placówce

 

Podobnie jak przed feriami dyrektor szkoły, centrum lub placówki może udostępnić pomieszczenia w szkole, centrum lub placówce do przeprowadzania poszczególnych stopni konkursów, olimpiad lub turniejów, o których mowa w przepisach wydanych na podstawie art. 22 ust. 2 pkt 8 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty.

 

Szkolenie sportowe w szkołach i oddziałach sportowych oraz szkołach i oddziałach mistrzostwa sportowego

 

Zachowujemy również możliwość realizacji szkolenia sportowego w tych oddziałach i szkołach w formie stacjonarnej, tj. w miejscu ich prowadzenia.

 

 

Wytyczne MEiN, GIS i MZ dla szkół

 

Przypominamy, że wspólnie z Ministerstwem Zdrowia i Głównym Inspektoratem Sanitarnym przygotowaliśmy wytyczne dla dyrektorów szkół. Opracowane zasady mają na celu przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa zarówno uczniów, jak i kadry pedagogicznej, a także rodziców.

 

Wytyczne te w dużym stopniu opierają się na zapisach znanych już m.in. z września 2020 r. Znajdują się w nich rekomendacje dotyczące zasad organizacji zajęć, higieny, czyszczenia i dezynfekcji pomieszczeń oraz powierzchni, organizowania gastronomii czy postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia u pracowników szkoły.

 

Zachęcamy do zapoznania się z wytycznymi

 

 

Podstawa prawna: Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 13 stycznia 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

 

Departament Informacji i Promocji

Ministerstwo Edukacji i Nauki

........................................................................................................................

Powrót do szkoły uczniów klas I - III

18 stycznia 2021 roku zostają przywrócone zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I - III szkół podstawowych. Aby umożliwić uczniom i nauczycielom bezpieczny powrót do szkół, Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ministerstwem Zdrowia i Głównym Inspektoratem Sanitarnym przygotowało odpowiednie wytyczne.

https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/wytyczne-sanitarne-dla-klas-1-3

Szczegóły dotyczące funkcjonowania naszej szkoły i organizacji zajęć zostały przesłane do Rodziców przez e dziennik Librus.

........................................................................................................................

 

Wytyczne MEiN, MZ i GIS dla klas 1-3 szkół podstawowych

wytyczne_mein_mz_i_gis_dla_klas_iiii_szkol_podstawowych.pdf

https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/wytyczne-sanitarne-dla-klas-1-3

...............................................................................................................................

 

Do 23 grudnia br. przedłuża się zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas I - VIII szkół podstawowych.

 

Nauczanie zdalne w naszej szkole jest prowadzone przez platformę GSuite.

Szczegółowe zasady organizacji pracy zdalnej - zarzadzenie nr 15.

 

ZARZaDZENIE_nr_15_w_sprawie_nauczanie_zdalne.pdf

 

nowelizacjarozporzadzenia30b_.pdf

 

zmianywfunkcjonowaniuszkoliplacowekdo29listopadabrkomunikatmen.docx

 

..................................................................................................................................

 

Szczegółowe zasady pracy zdalnej dla uczniów klas IV - VIII

 

Szczegolowe_zasady_pracy_zdalnej.pdf

 

 

Zawieszamy na dwa tygodnie zajęcia stacjonarne
dla uczniów klas IV-VIII szkoły podstawowej
i uczniów szkół ponadpodstawowych

 

rozporzadzeniezart30bcovid19.pdf

Uzasadnienie_do_nowelizacji_rozporzadzenia_z_art_30b_(COVID-19)_(22102020).pdf

 

..................................................................................................................................

 

Warszawa, 23 października 2020 r.
 

 

Zawieszamy na dwa tygodnie zajęcia stacjonarne
dla uczniów klas IV-VIII szkoły podstawowej
i uczniów szkół ponadpodstawowych

 

Uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych, a także wszystkich klas szkół ponadpodstawowych, słuchacze placówek kształcenia ustawicznego oraz centrów kształcenia zawodowego przechodzą na naukę zdalną. Nowe zasady funkcjonowania szkół i placówek wejdą w życie od soboty, 24 października i będą obowiązywały do niedzieli, 8 listopada br. Przedszkola i klasy I-III szkół podstawowych będą funkcjonowały bez zmian.

 

Szkoły i placówki, w których nie będą zawieszone zajęcia stacjonarne

 

Nauka dla dzieci w przedszkolach i uczniów klas I-III szkół podstawowych pozostaje bez zmian. 

 

Stacjonarnie pracują również szkoły specjalne w młodzieżowych ośrodkach wychowawczych i młodzieżowych ośrodkach socjoterapii.

 

Dyrektorzy szkół specjalnych i specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, a także szkół specjalnych w podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej będą mogli sami w tym okresie decydować o trybie nauczania w klasach IV-VIII szkół podstawowych i w szkołach ponadpodstawowych.

 

Wsparcie dla uczniów, w tym z niepełnosprawnością

 

Dla uczniów, którzy ze względu na niepełnosprawność lub np. warunki domowe nie będą mogli uczyć się zdalnie w domu, dyrektor szkoły będzie zobowiązany zorganizować nauczanie stacjonarne lub zdalne w szkole (z wykorzystaniem komputerów w szkole).

 

Kształcenie zawodowe

 

Szkoły i placówki prowadzące kształcenie zawodowe również w całości przechodzą na zdalne nauczanie. W przypadku szkół prowadzących kształcenie zawodowe, placówek kształcenia ustawicznego i centrów kształcenia zawodowego zajęcia z zakresu kształcenia zawodowego organizowane w formie zajęć praktycznych prowadzi się z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość wyłącznie w zakresie, w jakim z programu nauczania danego zawodu wynika możliwość realizacji wybranych efektów kształcenia z wykorzystaniem tych metod i technik. Praktyki zawodowe zaplanowane do realizacji w okresie całkowitego ograniczenia realizowane są zdalnie – w formie projektu edukacyjnego lub wirtualnego przedsiębiorstwa, mogą być także zaliczone na podstawie dotychczasowego doświadczenia zawodowego, bądź zrealizowanego wcześniej wolontariatu lub stażu zawodowego.

W okresie od 24 października do 8 listopada br. uczniowie branżowych szkół I stopnia będący  młodocianymi pracownikami są zwolnieni z obowiązku  świadczenia pracy na mocy art. 15f specustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z COVID-19. 

Podstawa prawna: Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 23 października 2020 r.  zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

 

Departament Informacji i Promocji

Ministerstwo Edukacji Narodowej

 

........................................................................................................................

Zmiana przepisów rozporządzenia MEN z dnia 11 marca 2020 roku przepisami rozporządzenia z dnia 3 czerwca 2020 roku

 

Ksztalcenie_na_odleglosc_w_szkolach_i_placowkach_przedluzone_do_26_czerwca_br_-_komunikat_MEN.DOCX

 

zal_00009557_01_01.pdf

Organizacja_roku_szkolnego_i_wypoczynek.pdf

lex-dz-u-2020-991-zmiana-rozporzadzenia-w-sprawie.pdf

........................................................................................................................

 

Konsultacje dla uczniów klas IV – VIII od 1 czerwca 2020 roku

 

        Od 1 czerwca 2020 r. będą odbywać się w szkole konsultacje dla uczniów klas IV – VIII z zachowaniem Procedur bezpieczeństwa w okresie pandemii COVID-19 w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Małej Nieszawce.

 

        Prosimy, aby Rodzice Uczniów biorących udział w konsultacjach, zapoznali się z załącznikiem nr 1 i nr 2 do Procedur oraz dostarczyli podpisane załączniki do szkoły, bądź mogą też je przynieść uczniowie w dniu konsultacji (podpisane przez Rodziców). Druki można pobrać ze strony internetowej szkoły albo bezpośrednio w szkole.

https://cloud1a.edupage.org/cloud?z%3A1I0maQzl77XzelH8Lngpk5YOxixDhit494IY%2Bn1z%2FXRj19gqm%2FoRPSXTyc6P17yN

 

        Prosimy, aby Rodzice (Uczniowie klas starszych) kontaktowali się z Nauczycielami przedmiotów i umawiali się na konsultacje przez edziennik. Szczegóły poda Rodzicom i Uczniom Nauczyciel danego przedmiotu.


Harmonogram konsultacji:

 

PONIEDZIAŁEK

godz. 8.30 – 9.30 – p. R. Masłowski (sala gimnastyczna)

godz. 9.00 – 10.00 – p. A. Anyszka (sala nr 5)

godz. 9.00 – 10.30 – p. K. Dłużniewska (sala nr 34)

godz. 9.00 – 10.00 – p. P. Szczepański (sala nr 4 - chemia)

godz. 10.00 – 11.00 – p. P. Szczepański (sala komputerowa - informatyka)

godz. 11.00 – 14.00 – p. L. Miliński (sala nr 5)

godz. 11.30 – 12.30 – p. M. Giziewska (sala nr 39)

godz. 11.30 – 12.30 – p. B. Kruczkowska (sala nr 2)

 

WTOREK

godz. godz. 8.00 – 9.00 – p. E. Aksamit (gabinet pedagoga)

godz. godz. 8.00 – 9.30 – p. J. Prażniewska (sala nr 2)

godz. godz. 8.30 – 9.30 – p. J. Jóźwiak (sala nr 38)

godz. godz. 9.00 – 10.00 – p. A. Kaźmierczak (sala nr 3)

godz. godz. 12.00 – 13.00 – p. B. Śniegowska (sala nr 38)

 

ŚRODA

godz. godz. 8.00 – 9.00 – p. J. Chojnacka (sala nr 34)

godz. godz. 8.00 – 9.00 – p. A. Frymarkiewicz (sala nr 2)

godz. godz. 9.00 – 10.00 – p. A. Nowak (sala gimnastyczna)

godz. godz. 11.00 – 12.00 – p. J. Biniak - Zaborowska (sala nr 2)

godz. godz. 13.00 – 14.00 – p. J. Muzioł (sala nr 5)

 

CZWARTEK

godz. 9.00 – 10.00 – p. T. Juda (sala nr 2)

godz. 12.00 – 13.00 – p. A. Kiełkowska (sala nr 2)

 

PIĄTEK

godz. 8.00 – 9.00 – p. I. Chyb (sala nr 2)

godz. 8.00 – 9.00 – p. K. Gęsicka (sala nr 4)

godz. 8.00 – 9.00 – p. M. Sokulski (sala nr 34)

godz. 9.00 – 10.00 – p. K. Witkowska (biblioteka)

godz. 10.00 – 11.00 – p. M. Czarnecka (sala nr 39)

godz. 13.00 – 14.00 – p. A. Kowalczuk (sala nr 39)

 

Szczegóły zostały przekazane Rodzicom, Uczniom i Nauczycielom za pośrednictwem e dziennika.

........................................................................................................................

Ważne - rodzice uczniów klas VIII

Informacja_dla_rodzicow_uczniow_klas_VIII.pdf

........................................................................................................................

Ważne - rodzice uczniów klas I - III

Informacja_dla_rodzicow_uczniow_klas_I_-_III.pdf

..................................................................................................................

Procedury bezpieczeństwa w okresie pandemii COVID-19 w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Małej Nieszawce

Procedury_bezpieczenstwa_w_okresie_pandemii_COVID-19_w_szkole_Podstawowej_im._jana_pawla_II_w_Ma(2).pdf

Załącznik nr 1 i 2 do procedur bezpieczeństwa

Zalacznik_nr_1__i_2_do_Procedur.pdf

.............................................................................................................

Wytyczne GIS, MZ i MEN dla szkół podstawowych – edukacja wczesnoszkolna

https://www.gov.pl/web/edukacja/wytyczne-gis-mz-i-men-dla-szkol-podstawowych      

Rekomendacje_GIS_____zajecia_rewalidacyjne.pdf

Wytyczne_GIS_MZ_i_MEN_dla_szkol_____konsultacje_z_nauczycielami_w_szkole.pdf

WYTYCZNE_Przeprowadzanie_egzaminow_.pdf

..

Decyzją Ministra Edukacji Narodowej od  12 marca do 24 maja  2020 roku zostaje czasowo ograniczone funkcjonowanie szkół i placówek oświatowych wynikające z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.
16.03 - 24.05.2020 roku uczniowie nie przychodzą do szkoły.

....................................................................

Egzaminy ósmoklasisty zostanie przeprowadzony w dniach 16 - 18 czerwca 2020 roku.

Komunikat__dyrektora__CKE.pdf

........................................................................................................................

INFORMACJA

Zasady wewnątrzszkolnego oceniania

w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Małej Nieszawce

w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. 

1. Uczeń zobowiązany jest do regularnego sprawdzania wiadomości (codziennie) w dzienniku elektronicznym LIBRUS, za wyjątkiem weekendów. Taki obowiązek spada na rodziców w przypadku klas 1-3.

2. Uczeń (lub jego rodzice w przypadkach opisanych w pkt. 1) zapoznaje się z podanym harmonogramem zajęć i stara się do niego stosować.

3. Uczeń zobowiązany jest do zapoznawania się ze wszystkimi materiałami przesyłanymi  przez nauczycieli, którzy mogą korzystać z różnych kanałów komunikacyjnych, po ustaleniu ich z uczniami i za zgodą rodziców.

4.. Wszystkie przesyłane zadania, ćwiczenia, interaktywne quizy i testy uczeń wykonuje samodzielnie.  

5. Uczeń stara się przestrzegać terminów wykonywania zadań, ćwiczeń, interaktywnych quizów i testów wskazanych przez nauczyciela, a w przypadku braku możliwości wykonania ww. zadań w terminie uczeń informuje o tym fakcie nauczyciela i ustala wspólnie z nauczycielem nowy termin lub formę wykonania poleceń nauczyciela.

6. Uczeń imieniem i nazwiskiem podpisuje przesyłane prace, wpisuje także klasę.

7. Uczniowie starają się pracować systematycznie. O wszelkich przeszkodach informują nauczyciela prowadzącego zajęcia lub wychowawcę.

8. Wszystkie materiały udostępniane przez nauczycieli mają służyć wyłącznie kształceniu na odległość. Bez zgody nauczyciela nie mogą być rozpowszechniane.

9. Nauczyciel ma obowiązek wspomagania uczniów we wszystkich działaniach związanych  ze zdalnym uczeniem się, wykorzystując informację zwrotną.

10. Nauczyciel ma obowiązek dostosować formę i poziom materiałów do indywidualnych potrzeb i możliwości ucznia.

11. Nauczyciele wspomagający, rewalidatorzy, logopeda terapeuta i pedagog, pozostając w stałym kontakcie telefonicznym, mailowym lub poprzez komunikator z uczniem i jego rodzicami, uzyskują informację zwrotną o ewentualnych trudnościach, o których informują nauczycieli  i wychowawcę, pomagają w ich rozwiązywaniu.

12. W tym okresie w klasach 1-3 nie wystawiamy ocen wyrażonych stopniem, stosujemy ocenienie kształtujące (nauczyciel podaje cel lekcji w języku ucznia, kryteria sukcesu, zbiera od uczniów informacje zwrotną o trudnościach i sukcesach w lekcji, podaje informację zwrotną każdemu uczniowi na temat tego, co uczeń zrobił dobrze, a nad czym musi jeszcze popracować i jak ma to zrobić).

13. Na poziomie  klas 4-8 w mniejszym stopniu stosujemy ocenianie wyrażone stopniem na rzecz oceniania kształtującego (nauczyciel podaje cel lekcji w języku ucznia, kryteria sukcesu, zbiera od uczniów informacje o trudnościach i sukcesach w nauce, o ile to możliwe podaje informację zwrotną każdemu uczniowi na temat tego, co uczeń zrobił dobrze, a nad czym musi jeszcze popracować i jak ma to zrobić).

14. Wszystkie wskazane przez nauczyciela zadania uczeń powinien wykonać w czasie lekcji, w razie nieprzewidzianych kłopotów z siecią, połączeniem, dostępem do komputera później. 

15. Pozostałe zasady oceniania wszystkich form aktywności uczniów pozostają w zgodzie  z zapisami Statutu i Przedmiotowymi Zasadami Oceniania.

16. Aktywność i zaangażowanie ucznia w proces edukacyjny nauczyciele będą doceniać poprzez pozytywne uwagi.

Wprowadzono Zarządzeniem Dyrektora z dnia 25 marca 2020 r. w porozumieniu z nauczycielami Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Małej Nieszawce.

…………………………………………………………..

Szanowni Państwo,

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa apelujemy o wzmożoną czujność i stałą obserwację stanu zdrowia Państwa dzieci, szczególnie tych, które w ostatnim czasie przebywały poza granicami naszego kraju lub mogły mieć kontakt z osobami zarażonymi.

Prosimy nie przyprowadzać chorych dzieci do szkoły.

Prosimy, by wszelkie niepokojące objawy - zgodnie z zaleceniem ministerstwa zdrowia - zgłaszać sanepidowi, jeśli ten uzna, że dana osoba ma wskazania, to zaleci hospitalizację i bezpłatnie wykona wszelkie potrzebne badania.

Z wyrazami szacunku,

Dyrekcja Szkoły

…………………………………………..

INFORMACJA GIS dla osób powracających z północnych Włoch

W zakresie bezpieczeństwa zdrowotnego szkoły powinny stosować się do wytycznych Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Zgodnie z przepisami prawa dyrektor szkoły odpowiada za bezpieczeństwo uczniów, przy czym podejmowane działania powinny być adekwatne do sytuacji i zgodne z obowiązującymi procedurami.

Zgodnie z komunikatem Głównego Inspektora Sanitarnego z 24 lutego br. obecnie nie ma uzasadnienia dla podejmowania nadmiernych działań typu kwarantanowanie osób powracających z regionów północnych Włoch, odmawianie udziału w zajęciach szkolnych czy zamykanie szkół. 

W celu uzyskania bieżących informacji o zasadach postępowania, w konkretnych, indywidualnych przypadkach dyrektor szkoły powinien skontaktować się ze stacją sanitarno-epidemiologiczną.

Osoby powracające z północnych Włoch

Osoby, które przebywały w północnych Włoszech w ostatnich 14 dniach i zaobserwowały u siebie objawy, takie jak m.in.: gorączka, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem powinny: niezwłocznie powiadomić telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego.

Także w przypadku, gdy po powrocie nie zaobserwowano wspomnianych objawów przez 14 dni należy kontrolować swój stan zdrowia:- codziennie mierzyć temperaturę ciała- zwrócić uwagę na występowanie objawów grypopodobnych (złe samopoczucie, bóle mięśniowe, kaszel).

W przypadku wystąpienia tych symptomów należy bezzwłocznie, telefonicznie powiadomić stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Więcej informacji na stronie GIS.

Niezbędne jest także przestrzeganie zasad higieny w tym: częste mycie rąk wodą z mydłem, a jeśli nie ma takiej możliwości, np. podczas podróży, ich dezynfekcja środkiem na bazie alkoholu.

Z punktu widzenia zagrożenia epidemiologicznego Główny Inspektor Sanitarny nie zaleca podróżowania do: Chin oraz Korei Południowej, Włoch (w szczególności do regionu Lombardia, Wenecja Euganejska, Piemont, Emilia Romania, Lacjum), Iranu, Japonii, Tajlandii, Wietnamu, Singapuru i Tajwanu. Więcej informacji w komunikacie z 25 lutego br. na stronie GIS.

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami na stronach- Ministerstwa Zdrowia https://www.gov.pl/web/zdrowie/informacja-dla-osob-powracajacych-z-polnocnych-wloch- Kancelarii Prezesa Rady Ministrów www.premier.gov.pl

 

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Małej Nieszawce
    ul, Toruńska 64
    87-103 Toruń
  • (56) 678-10-67
    508-391-887

Galeria zdjęć